Varėniškiai dvikovą pradėjo itin rimtai nusiteikę ir 11 dvikovos minutę jau pirmavo 4 įvarčių persvara – 6:2. Toks pat įvarčių skirtumas išliko ir po pirmojo kėlinio – 12:8.

Antrąjį kėlinį vėl geriau pradėjo šeimininkai – trūktelėjo į priekį 17:10 ir jau alytiškiams intrigos sukurti nebepavyko.

Varėnos gretose išsiskyrė 8 (2 iš 7 m) įvarčius įmetęs Arminas Grigėnas, 6 pridėjo Gražvydas Sereičikas, 5 – Remigijus Čepulis.

Alytaus komandai 5 (1 iš 7 m) įvarčius įmetė Aurelijus Sabonis, po 4 – Gintautas Adamkevičius (1 iš 7 m) ir Robertas Paužuolis, 3 – Linas Paliušis.

2014 metų spalio 18 dieną šios ekipos Alytuje žaidė pirmąsias 2014-2015 metų sezono tarpusavio rungtynes ir tąkart pergalę rezultatu 24:22 (10:9) šventė alytiškiai. Taigi, šįkart Varėnos rankininkai atsirevanšavo su kaupu.

„Almeida-Stronglasas“ (11 pergalių, 2 pralaimėjimai) užima antrąją turnyro lentelės poziciją, „Ūla“ (8 pergalės, 1 lygiosios, 4 pralaimėjimai) – ketvirtąją vietą.

Šiauliečiai namuose nugalėjo uteniškius

Šiaulių SM „Dubysos-Gubernijos“ rankininkai, namuose rezultatu 35:30 (16:14) nugalėję turnyrinės lentelės kaimynę HC „Utena“ ekipą, žengė tvirtą žingsnį Lietuvos rankinio lygos atkrintamųjų varžybų link.

24 dvikovos minutę rezultatu 13:11 priekyje buvo uteniškiai, tačiau netrukus aikštės šeimininkai sužaidė atkarpą 5:0 persvėrė rezultatą savo naudai – 16:13.

Antrajame kėlinyje vienu metu šiauliečiai pirmavo ir 8 įvarčiais – 31:23 ir nuo tos akimirkos intrigos sugrąžinti uteniškiams nebepavyko.

Šiaulių komandą į pergalę vedė 11 (2 iš 7 m) įmetęs Mindaugas Nakvosas, 6 įvarčius pridėjo Arminas Milaknis, 5 – Gabrielius Virbauskas, 4 – Egidijus Dambrauskas.

Iš Utenos komandos išsiskyrė 13 įvarčių (5 iš 7 m) įmetęs Arūnas Urbonas, 6 pridėjo Tomas Čiužas, 3 – Edgaras Nikitinas.

Šiauliečiai uteniškius nugalėjo (40:35) ir pirmajame tarpusavio susitikime, vykusiame 2014 metų spalio 18 dieną Utenoje.

Po šiandienos pergalės šiauliečiai turi tiek pat taškų kaip ir Pasvalio „Rankininkas/SM“ atstovai (abi ekipos iškovojo po 4 pergales ir patyrė po 9 pralaimėjimus), tačiau šiauliečiai žengia laipteliu žemiau, kadangi pralaimėjo pirmąją tarpusavio dvikovą (22:25).

„Dragūnas“ – vienvaldis lyderis

Priminsime, kad trejos šio turo rungtynės vyko praėjusį trečiadienį. Tądien Lietuvos čempionas Klaipėdos „Dragūnas“ Kaune net 18 įvarčių skirtumu – 43:25 (22:9) sutriuškino Kauno „LSU-Lūšies“ ekipą ir tapo vienvaldžiu Lietuvos rankinio lygos lyderiu.

Trečiadienį trečiąją poziciją Lietuvos rankinio lygoje užimantys Kauno „Granito-Gajos-Kario“ rankininkai Pasvalyje susitiko su septintoje vietoje turnyro lentelėje įsitaisiusiais Pasvalio „Rankininkas/SM“ atstovais. Kauniečiai pergalę šventė 5 įvarčių skirtumu – 26:21 (14:9).

Itin karštas mūšis virė tarp dviejų Vilniaus – VHC „Šviesa“ ir HC „Vilnius“ ekipų. Šįkart pergalę po nervų karo minimalia persvara – 25:24 (15:12) laimėjo svečių teisėmis rungtyniavę HC „Vilnius“ atstovai.

Moterų varžybose – skirtingi uždaviniai

Šeštadienį trijose Lietuvos moterų rankinio čempionato rungtynėse komandos sprendė skirtingus uždavinius. Pirmosios dvi poros Kauno ir Vilniaus „derbio“ ekipos penkioliktojo turo kovose daugiau aiškinosi prestižo reikalus. Suprantama, joms buvo svarbūs ir taškai, kurie reikalingi tolimesnėje kovoje dėl medalių.

Tuo tarpu „Širšių“ ir Utenos DSC septyniukės sprendė gyvybiškai svarbų klausimą, kuris iš jų užims aštuntąją vietą čempionate bei toliau pratęs kovą Lietuvos pirmenybių medalių dalybose. Kauniečių ekipų akistatoje tarp „ACME-Žalgiris“ ir HC „Garliava SM-CASCADA“ komandų nugalėjo žalgirietės rezultatu 44:35 (24:16).

Žalgiriečių ekipai daugiausia įvarčių pelnė Dovilė Ilčiukaitė – 10, Daiva Būtėnaitė – 8, Simona Kazlauskaitė – 7.

HC „Garliava SM-CASCADA“ komandoje taiklumu išsiskyrė Diana Šatkauskaitė 11, Kamilė Bušaitė – 9, Greta Rinkevičiūtė – 5.

„Pradžioje vyko nuožmi kova, bet nuo10-osios minutės žalgirietės surengė tikrą atakų karusėlę ir per dešimt minučių atitrūko iki 18:10. Šiai persvarai įtvirtinti didelis „ACME-Žalgiris“ komandos vartininkės Kristinos Kvedarienės indėlis, kuri puikiai likviduodavo pavojingus varžovių išpuolius iššokus vienai puolėjai prieš vartininkę. Šitaip demoralizuotos varžovės daugiau nesugebėjo atsigauti ir turėjo pripažinti žalgiriečių pranašumą devynių įvarčių skirtumu“, – sakė dvikovos inspektorius Silvijus Kisinas.

Vilniečių grumtynėse pajėgesnė vėl buvo „Eastcon Tauras-Vilniaus kolegija“ komanda, kuri nugalėjo „Eglės“ klubą santykiu 38:33(18:11).

LEU „Šviesa-Eglė“ ekipoje taiklumu pasižymėjo Rita Repečkaitė (10 įv.), Rasa Mikalonytė (8 įv.), Indrė Norvilytė (7 įv.), Deimantė Lengvenytė (7 įv.).

Eastcon Tauras-Vilniaus kolegija“ kolektyve vėl sublizgėjo Inesa Verbovik, pelniusi 13 įvarčių, jai puikiai asistavo Greta Kavaliauskaitė (10 įv.), Eglė Burakauskaitė (6 įv.), Ieva Balčiūtė (5 įv.).

Autsaiderių dvikovoje Kaune tarp vietos „Širšės Gaja-Etnomedijos intercentras“ ir Utenos DSC komandų rungtynėse užfiksuotas rezultatas 41:28(21:13) kauniečių naudai.

„Širšių“ klube rezultatyviai atakavo Miglė Lazutkaitė (11 įv.), Eglė Laurinavičiūtė (10 įv.), Karolina Sparnauskaitė (7 įv.), Evelina Dževerakaitė (6 įv.).

Utenos DSC septyniukėje taiklumu išsiskyrė Karolina Čekuolytė (12/6), Viktorija Balčiūnaitė (7 įv.), Augustė Bureikaitė (3 įv.), Redita Bražėnaitė (3 įv.).

Ši pergalė leido Kauno „Širšės Gaja-Etnomedijos intercentras“ (4 tšk.) komandai iš paskutiniosios turnyro lentelės vietos pakilti į aštuntąją poziciją, kuri suteikia viltį toliau kautis dėl Lietuvos pirmenybių medalių.

„Esu labai patenkinta merginų žaidimu, ypač pastaruoju metu kai į komandą sugrįžo po traumos vartininkė Greta Gorlova, kurios dėka smarkiai pagerėjo kolektyvo gynybiniai veiksmai. Patikimas vartininkės žaidimas suteikė papildomos motyvacijos aktyviau dirbti gynyboje ir papildomų jėgų bei užtikrintumo puolime. Per pastarasias trejas čempionato rungtynes merginos tikrai parodė ryškų progresą ir pagirtiną kovingumą su įvairaus rango kolektyvais, kai pelnėme 4 taškus iš šešių galimų. Tokiu būdu ateityje būsime kietas riešutas daugeliui komandų“, – po rungtynių pasiekta pergale džiaugėsi „Širšių“ vyr.trenerė Ernesta Žilienė.

Sekmadienį Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose vyks paskutinieji reguliaraus sezono susitikimai. Bene įdomiausia dvikova bus Kaune, kur susigrums du pajėgiausieji praėjusio sezono klubai „ACME-Žalgiris“ ir „Eastcon Tauras-Vilniaus kolegija.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)