Mūsiškė apgynė prieš dvejus metus (2012) Stambule (Turkija) iškovotą pasaulio čempionės titulą.

Trečią vietą Dohos baseine užėmė ir bronzos medaliu pasipuošė olandė Moniek Nijhuit (29,64).

Geriausia Lietuvos plaukikė vos atgaudama kvapą džiaugėsi savo pasiektu rezultatu.

„Jo... Tikrai reikėjo man kažko pozityvaus, kad žinočiau, jog einu gera linkme treniruotėse ir sėkmingai ruošiuosi ateinančiam pasaulio čempionatui“, - LRT.lt po auksinio finišo kalbėjo R. Meilutytė.

Pasaulio čempionatas ilgame (50 m) baseine vyks Kazanėje (Rusija) kitą vasarą.

8. Valentina Artemjeva (Rusija) - 30,37

Pusfinalyje kaunietė nuotolį įveikė per 28,81 sek., pasiekė Lietuvos ir planetos čempionatų rekordą bei pirmu rezultatu pateko į finalą. Mūsiškei iki pasaulio rekordo pritrūko vos vienos šimtosios sekundės.

Pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą R. Meilutytė pagerino 0,07 sekundės, o pasaulio čempionatų - 0,63 sekundės. Pasaulio rekordas nuo 2009 metų lapkričio 15 dienos priklauso amerikietei Jessicai Hardy.

R. Meilutytė šio plaukimo atrankoje distanciją įveikė per 29,72 sek. ir trečiu geriausiu rezultatu pateko į pusfinalį.

R. Meilutytė pateko į kompleksinio plaukimo finalą

R. Meilutytė Dohoje ketvirtadienį dar dalyvavo ir 100 m kompleksinio plaukimo pusfinalyje. Antrame plaukime Lietuvos plaukikė nuotolyje sugaišo 58,84 sek., užėmė trečią vietą, o bendru penktu rezultatu patako į finalą, kuris vyks penktadienį.

Moterų 100 m kompleksinio plaukimo pusfinalio rezultatai:

1. Siobhan-Marie Oconnor (Didžioji Britanija) - 57,66 sek.
8. Evelin Verraszto (Vengrija) - 59,11

Rūta Meilutytė (delfilietuva instagram nuotr.)

Mūsiškė pasaulio čempionate Lietuvai dar atstovaus 100 m plaukimo krūtine ir 50 m laisvu stiliumi rungtyse.

Vyrų estafetės rinktinė - septinta pasaulyje!

Lietuvos rinktinė - Danas Rapšys, Giedrius Titenis, Tadas Duškinas ir Mindaugas Sadauskas - dalyvavo 4x50 m vyrų estafetės kombinuotu būdu finale, nuotolį įveikė per 1:34,35, pasiekė naują Lietuvos rekordą ir užėmė galutinę septintą vietą.

Pasaulio čempione su planetos rekordu tapo Brazilija (1:30,51), aplenkusi Prancūziją (1:31,25) ir JAV rinktinę (1:31:83).

6. Italija - 1:32,68
7. Lietuva (Danas Rapšys, Giedrius Titenis, Tadas Duškinas ir Mindaugas Sadauskas) - 1:34,35 - Lietuvos rekordas
8. Pietų Afrika - 1:35,05

Lietuvos rinktinė atrankoje distanciją įveikė per 1:34,81 min., buvo aštunta ir pateko į finalą.

Pirmi atplaukė rusai. Jų rezultatas – 1:32,78 min. Šiuo rezultatu buvo pagerintas pasaulio rekordas, kuris nuo 2013-ų priklausė Italijos komandai (1:33,65 min.). Antri atrankoje finišo liniją pasiekė prancūzai, ketvirti – JAV plaukikai.

Lietuvos vyrų rinktinė taip pat dalyvaus 4x100 m estafetėje kombinuotu būdu.

Ketvirtadienį M. Sadauskas ir T. Duškinas į pusfinalį nepateko

Plaukimo 50 m laisvu stiliumi rungties atrankos varžybose dalyvavo du Lietuvos atstovai, tačiau jie plaukė nesėkmingai. Mindaugas Sadauskas distanciją įveikė per 22,06 sek. ir bendroje įskaitoje liko 34-as. Tado Duškino laikas – 22,49 sek. Jis užėmė 52-ą vietą.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (247)