Sekmadienį namuose 20 tūkst. žiūrovų akivaizdoje „Red Wings“ ledo ritulininkai 5:3 (2:0, 1:1, 2:2) nugalėjo aštuntą nesėkmę per 24 mačus patyrusią bei trečioje pozicijoje keturiolikos ekipų Vakarų konferencijoje esančią Vankuverio „Canucks“ (33 tšk.) komandą.

Dviem įvarčiais prie ketvirtosios iš eilės arenos šeimininkų pergalės prisidėjo Pavelas Daciukas (34:24 ir 59:10), vienu – Niklas Kronwallas (3:15), Gustavas Nyquistas (11:16) bei Danny'is DeKeyseris (53:36).

Dviem rezultatyviais perdavimais arenos šeimininkų gretose pasižymėjo Henrikas Zetterbergas, o Detroito klubo vartininkas Jimmy Howardas atrėmė 30 varžovų metimų.

Du įvarčius svečiams pelnė Lindenas Vey'us (22:37 ir 56:10), vieną – Shawnas Matthiasas (52:26), o Vankuverio ekipos vartininko Ryano Millerio sąskaitoje – 25 atremti varžovų metimai.

NLRL čempionate kauniečiai įveikė Rusijos klubą

Kauno „Baltų ainiai“ sugebėjo nors trumpam užčiaupti skeptikus, kurie prieš atvirojo Lietuvos ledo ritulio čempionato pradžią tvirtino, kad čempionate nebus konkurencijos Kaliningrado „Delovaja Rus“ (Rusija) komandą.

Kauniečiai savaitgalį sužaidė dvejas rungtynes su rusais. Nors pirmose rungtynėse šeštadienio vakarą Kauno ledo arenoje „Baltų ainiai“ pralaimėjo 3:8 (1:3, 0:2, 2:3), kitose rungtynėse jie rado raktą į pergalę.

Pirmose rungtynėse kauniečiai leido varžovams pirmame kėlinyje pabėgti 3:1, ir dar suteikė progą baudiniui, kurio svečiai nerealizavo. Po dviejų kėlinių rusai turėjo jau keturių įvarčių persvarą ir du nerealizuotus baudinius.

Trečio kėlinio pradžioje skirtumas išaugo iki penkių įvarčių ir rungtynių nugalėtojas tapo aiškus.

„Baltų ainiai“ – „Delovaja Rus“ 3:8 (1:3, 0:2, 2:3).

„Baltų ainiai“: M. Krikštanaitis, R. Guoga, D. Streckis po 1 įvartį.

„Delovaja Rus“: A. Nekerovas 3, I. Lašinas 2, P. Fominychas, A. Zubenka, D. Abramovas po 1 įvartį.

Sekmadienio rytą kauniečiai buvo kita komanda. Nors prakaito ant ledo teko plikti daug, po pratęsimo rusai visgi buvo palaužti – 3:2 (1:1, 0:0, 1:1, 1:0).

Šiose rungtynėse jau kauniečiai bandė diktuoti sąlygas, kai išsiveržė į priekį po Remigijaus Guogos įvarčio (10:16). Tiesa, netrukus Denisas Abramovas (11:56) rezultatą išlygino.

Kito įvarčio rungtynių žiūrovams teko laukti beveik pusvalandį. „Delovaja Rus“ persvėrė rezultatą savo naudai po Pavelo Fominycho įvarčio (49:37), kuris buvo pelnytas kauniečiams žaidžiant daugumoje.

Lietuviai išsigelbėjo pačioje rungtynių pabaigoje. Paskutinę pagrindinio laiko minutę prasižengė rusas, kuris buvo pasodintas ant prasižengusiųjų suolo. Šeimininkai ėjo „va bank“. Pakeitė vartininką šeštu aikštės žaidėju ir šešiese prieš keturis sulaukė sėkmės. Dovydas Streckis išlygino rezultatą (59:35).

Pratęsimo metu R. Guoga dar kartą pasižymėjo (62:17) ir išplėšė pergalę.

Po šios dvikovos Lietuvos čempionate neliko nepralaimėjusių komandų.

„Baltų ainiai“ – „Delovaja Rus“ 3:2 (1:1, 0:0, 1:1, 1:0).

„Baltų ainiai“: R. Guoga 2, D. Streckis 1 įvartis.

„Delovaja Rus“: D. Abramovas, P. Fominychas po 1 įvartį.

Vilniaus pramogų arenoje vietos „Hockey Punks“ atsitiesė net po penkių pralaimėjimų serijos ir po baudinių serijos 6:5 (1:3, 1:1, 3:1; 0:0; 1:0) pranoko čempionato lyderius Elektrėnų „Lokius Poseidoną“.

Svečiai jautėsi padėties šeimininkais pirmajame kėlinyje kai Sergejaus Krumkačiaus ir dviejų Mariaus Lomakino įvarčių pirmavo 3:1.

Antrajame kėlinyje M.Lomakinas padidino skirtumą iki 4:1 ir svečiai jautėsi iškovoję pergalę.

Tačiau „Hockey Punks“ perlaužė rungtynių eigą. Iš pradžių rezultatą sušvelnino Karolis Šlikas (37:39), o trečiojo kėlinio pradžioje po Valdo Pikčiaus (40:25, dauguma) ir Modesto Kartenio smūgių tapo lygu 4:4.

Elektrėniškiai dar kartą išsiveržė į priekį po rezultatyviausio komandos žaidėjo Laisvydo Kudrevičiaus dešimtojo įvarčio sezone (48:35, dauguma), tačiau Rokas Bacevičius (57:09) rezultatą išlygino.

Pratęsimo metu įvarčių pasiekta nebuvo, o baudinių serijoje pirmuoju smūgiu pasižymėjo vilnietis Algirdas Visockas. Antrosios serijos metu pasižymėta nebuvo, o trečiuoju smūgiu įvartį pelnė Modestas Kieras, kuris ir lėmė Vilniaus klubo pergalę.

„Hockey Punks“ – „Lokiai-Poseidonas“ 6:5 (1:3, 1:1, 3:1, 0:0, 1:0).

„Hockey Punks“: K. Šlikas 2, V. Pikčius, M. Kartenis, R.Bacevičius, M. Kieras po 1 įvartį.

„Lokiai-Poseidonas“: M. Lomakinas 3, S.Krumkačius, L. Kudrevičius po 1 įvartį.

Atvirojo Lietuvos ledo ritulio čempionato turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

7. „Rokiškis“ 4 1 0 0 3 15:33 3

Kitos čempionato rungtynės įvyks antradienį Kaune, kur 19.45 val. Ledo arenoje susitiks vietos „Baltų ainiai“ ir Rokiškio „Rokiškis“.