L. Svarytės dublis

Trečią pergalę iškovojo Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ (3/1), kurios svečiuose rezultatu 81:59 (22:19, 22:7, 16:14, 21:19) įtikinamai nugalėjo Vilniaus „Jaunuosius talentus“ (0/3).

Pirmą kėlinį sėkmingiau pradėjo „Jaunieji talentai“, kurie vedami Gabijos Meškonytės įsiveržė į priekį 4:0. Taikliai krepšį atakavusios „Aisčių“ žaidėjos Laura Svarytė ir Neringa Skadaitė toli vilnietėms pabėgti neleido, bet įpusėjus kėliniui „Jaunieji talentai“ buvo priekyje – 14:9. Atkarpą 8:0 sužaidusios „Aistės“ ne tik pasivijo varžoves, bet ir išsiveržė į priekį – 17:14, o kėlinys rezultatu 22:19 laimėjo kaunietės.

Antrą kėlinį spurtu 9:0 pradėjo kaunietės, kurios susikrovė jau dviženklį pranašumą – 31:19. Per ketvirtį vos 7 taškus „Jauniesiems talentams“ leidusios įmesti „Aistės“, aidint antrojo kėlinio sirenai jau buvo įsiveržusios į priekį 18 taškų skirtumu – 44:26.

Trečiasis ketvirtis didesnių staigmenų nepateikė. Taikliai krepšį atakavusi L. Svarytė padėjo savo komandai dar labiau padidinti pranašumą – 59:32. Kaunietės visą kėlinį išlaikė panašų pranašumą ir po trijų kėlinių pirmavo 20 taškų – 60:40.

Paskutinės dešimt minučių jau nieko nelėmė. Dviženklį pranašumą išlaikiusios „Aistės-LSU-Paradis“ rungtynes laimėjo rezultatu 81:59.

„Jaunieji talentai“: I. Mylko 16 (6 atk. kam.), G. Meškonytė 14, I. Savickaitė 14 (5/6 dvitaškiai), A. Širšinaitytė 6 (5 rez. perd.).

„Aistės-LSU-Paradis“: L. Svarytė 22 (10/14 dvitaškiai, 2/2 baudos metimai, 14 atk. kam., 38 naud. bal.), J. Marmienė 14, G. Tamašauskaitė 12, N. Skadaitė 12 (7 rez. perd.), L. Želnytė 10.

Trileryje Klaipėdoje – „Sūduvos“ pergalė

Ketvirtą pergalę iškovojo ir be pralaimėjimų toliau žengia Marijampolės „Sūduva“ (4/0), kuri svečiuose po tikro nervų karo rezultatu 76:75 (15:22, 20:20, 21:13, 20:20) rungtynių pabaigoje įveikė vietos „Fortūną“ (2/2).

Mačo pradžią spurtu 9:2 pradėjo viešnios iš Marijampolės, tačiau sėkmingas Marinos Solopovos žaidimas leido „Fortūnai“ kiek priartėti – 9:7, o vėliau ir išlyginti rezultatą – 11:11. Taiklūs klaipėdiečių metimai likus iki kėlinio pabaigos kiek daugiau nei 2 minutėms leido „Fortūnai“ išsiveržti į priekį – 19:13, o pirmąjį ketvirtį laimėti rezultatu – 22:15.

Antraje kėlinyje po taiklių Monikos Grigalauskytės baudų metimų, „Fortūna“ į priekį įsiveržė jau dviženkliu skirtumu – 26:15. Priešnuodžių prieš klaipėdiečių puolimą „Sūduvai“ niekaip nepavyko rasti ir likus žaisti iki ketvirčio pabaigos kiek daugiau nei 3 minutes „Fortūna“ pirmavo – 35:22. Po taiklaus Elos Briedytės tritaškio ir Santos Okockytės taiklaus metimo „Sūduva“ priartėjo 32:39. Visgi „Fortūnai“ pavyko išlaikyti panašumą ir kėlinį laimėti 42:35.

Trečiame ketvirtyje po Rasos Mileškienės taiklaus dvitaškio metimo su pražanga, „Fortūnos“ persvara sumažėjo iki 3 taškų – 43:42. Įpusėjus kėliniui „Sūduva“ jau kvėpavo į nugarą uostamiesčio komandai – 47:49, o netrukus ir išlygino rezultatą – 49:49. Likus žaisti 25 sekundes „Sūduva“ jau buvo priekyje rezultatu 56:53, o ketvirtį laimėjo – 56:55.

Ketvirtame kėlinyje kova vyko jau taškas į tašką. Įpusėjus ketvirčiui 67:64 priekyje buvo „Fortūnos“ ekipa, tačiau likus žaisti 3 minutes iki rungtynių pabaigos po Sandros Baliutavičiūtės dvitaškio „Sūduva“ jau buvo priekyje 71:69. Likus žaisti 30 sekundžių, rezultatu 74:73 priekyje buvo „Sūduva“, tačiau taiklų metimą iš po krepšio pataikė M. Grigalauskytė ir likus žaisti 19 sekundžių išvedė „Fortūna“ į priekį – 75:74. Likus žaisti 2.6 sekundės, prie baudų metimo linijos stojo S. Okockytė bei realizavusi metimus išvedė „Sūduvą“ į priekį – 76:75. Paskutinė klaipėdiečių ataka buvo netiksli ir nors M. Solopova reikalavo pražangos, tačiau ji užfiksuota nebuvo, o „Sūduva“ šventė pergalę rezultatu 76:75.

„Fortūna“: M. Grigalauskytė 18 (22 atk. kam., 31 naud. bal.), J. Matuzonytė 16 (8/10 dvitaškiai, 20 naud. bal.), M. Solopova 15 (9 atk. kam., 12 rez. perd., 26 naud. bal.), I. Visgaudaitė 13.

„Sūduva“: S. Okockytė 23 (3/3 tritaškiai, 6 rez. perd., 23 naud. bal.), I. Šalkauskė 20, E. Briedytė 10 (3/3 tritaškiai, 4 rez. perd., 18 naud. bal.), S. Baliutavičiūtė 10.

Įspūdingas E. Tarasevičiūtės pasirodymas

Ketvirtą pergalę iškovojo ir „Utenos“ (4/0) klubas, kuris išvykoje 96:43 (25:18, 24:5, 20:10, 27:10) be vargo įveikė Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (0/4) krepšininkes.

Verta pažymėti, kad šioje dvikovoje „Utena“ rungtyniavo be dviejų svarbių krepšininkių – Sandros Linkevičienės ir Eglės Šulčiūtės. Abi žaidėjos gavo poilsio, o tuo pačiu šansų daugiau rungtyniauti buvo suteikta kitoms krepšininkėms.

Šiaulietės uteniškėms priešino tik per pirmąjį kėlinį, kurio metu viešnios kontroliavo situaciją, bet pernelyg atitrūkti nesugebėjo – po pirmųjų dešimties žaidimo minučių „Utena“ pirmavo 25:18. Antrame ketvirtyje „Utena“ suaktyvino gynybą ir per 6 minutes leido Šiaulių ekipai pelnyti vos 2 taškus, o pati susikrovė solidų pranašumą, kuris įpusėjus rungtynėms siekė 26 taškus – 49:23.

Po didžiosios pertraukos „Utena“ nemažino apsukų. Priešingai, gynyba dar šiek tiek pagerėjo, o puolimas išliko tikslus ir greitas, o to rezultatas – pergalė rezultatu 96:43.

„Utena“: Eglė Tarasevičiūtė 24 (11 atk. kam., 37 naud. bal.), Greta Šniokaitė 19, Kristinas Alminaitė 18 (13 atk. kam., 31 naud. bal.), Eglė Šikšniūtė 12, Rita Žilinskaitė 11 (3/10 tritaškiai).

Šiauliai-Universitetas“: Aistė Tamutytė 12, Indrė Mikėlėnaitė ir Urtė Bukauskaitė po 6.

Čempionės palaužė „Hoptrans-Sirenas“

Pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) mače pasiekė titulą ginanti Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (2/2) ekipa, kuri namuose 63:43 (19:16, 13:9, 14:13, 17:5) nepaliko vilčių Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ (1/3) krepšininkėms.

Pirmame kėlinyje vyko kova taškas į tašką, o jam pasibaigus šeimininkės pirmavo 19:16. Antrame ketvirtyje vilnietėms tik nežymiai pavyko padidinti pranašumą – 32:25 pasibaigus pusei mačo.

Po pertraukos „Kibirkšties-VIČI“ ekipa susikrovė dviženklę persvarą, bet „Hoptrans-Sirenos“ ją greitai sumažino ir prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 8 taškai – 46:38.

Viskas sprendėsi ketvirtame kėlinyje, kai viešnios įstrigo LMKL čempionių gynyboje ir per 6 minutes pasižymėjo vos 2 taškais. „Kibirkštis-VIČI“ rinko taškus ir toli, o finalinė mačo sirena paskelbė Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinių pergalę rezultatu 63:43.

„Kibirkštis-VIČI“: Ch.Reed 20 (6 atk. kam.), V. Horoberts 14, E. Šniokaitė 10, N. Hammonds 9 (8 rez. perd.).

„Hoptrans-Sirenos“: G. Jasiunskaitė 11, E. Liutkutė 9, R. Žemantauskaitė-Matlašaitienė 9.