„Kaip ir su automobiliais, taip ir su dulkių siurbliais – svarbu ne variklio tūris, o efektyvumas. Taigi, renkantis naują prietaisą, visų pirma reikia įvertinti, ar su juo pavyks greitai ir patogiai išvalyti namus“, - sako vieno didžiausių pasaulyje buitinės technikos gamintojų „Electrolux“ atstovas Laurynas Skruibis.

Efektyvumą lemia inovacijos

Pasak jo, neretas vartotojas, turintis seną ir daug elektros energijos naudojantį dulkių siurblį bei įsivaizduojantis, kad būtent tai turėtų užtikrinti jo galią, skundžiasi, kad ilgai vargsta zulindamas kilimą, kol pasiekia bent kiek tenkinantį rezultatą.

„Tai nenuostabu, nes išvalymo kokybei daug daugiau įtakos, nei variklio galia, šiandien turi gamintojų ištobulintos inovacijos – pavyzdžiui, 20 proc. mažesni ir lengvesni varikliai per minutę atlieka 30 proc. daugiau apsukų, taip pat pakeisti ventiliatoriai ir jų mentės, praplatinti ortakiai bei ištobulinti antgaliai užtikrina ženkliai efektyvesnį, palyginus su senaisiais dulkių siurbliais, išvalymą“, - sako L. Skruibis.

Buitinės technikos gamintojai pastaraisiais metais daug pajėgų ir lėšų skyrė šioms inovacijoms ir ruošėsi naujam, daug skaidresniam ir vartotojui ypač naudingam, dulkių siurblių žymėjimui, Europos Sąjungos šalyse įsigaliojusiam nuo šio rugsėjo.

Suskubo be reikalo

Dėl naujų reikalavimų, atsiradusių kartu su naujuoju žymėjimu, iš rinkos bus priversti išnykti neefektyvūs, daug elektros energijos naudojantys siurbliai. Tačiau, kai kurie vartotojai, neįvertinę, kad dulkių siurblių, kaip ir automobilių, rinkoje variklio tūris nėra tolygus efektyvumui, išsigando pasikeitimų ir susiviliojo abejotinu pirkiniu.

Pasak buitinės technikos eksperto, dėl senų galingų siurblių kilusį ažiotažą buitinės technikos salonuose galima prilyginti situacijai, kuomet vartotojai vietoj rinkai pristatomų naujų, techniškai inovatyvių automobilių skubėtų įsigyti senas, didelio variklio tūrio, daug degalų ryjančias ir prastai važiuojančias volgas.

„Buvo laikas, kai vartotojai neturėjo galimybės atskirti sviesto nuo riebalų mišinio. Kai toks žymėjimas buvo įvestas, rinka tapo skaidresnė. Analogiška situacija bus ir su dulkių siurbliais“, - sako L.Skruibis.

Rezultatai priklausys nuo dangos

Pagal naująjį žymėjimą, aukščiausia išvalymo kokybės klasė žymima raide A, o žemiausia – G. A klasės dulkių siurbliai, pasak buitinės technikos ekspertų, tą patį rezultatą tvarkant namus leidžia pasiekti 3-4 kartus greičiau nei F klasės.

Atskirai vertinami ir naujose etiketės žymimi dulkių siurblių išvalymo rezultatai ant grindų ir kilimų, todėl vartotojas gali aiškiai matyti, kokį rezultatą pasieks.

L.Skruibio teigimu, dulkių siurblių efektyvumas ant grindų didesnis, todėl geriausio rezultato siekiantys vartotojai turėtų rinktis A klasę, o žemiausia toleruotina riba – B. Tuo tarpu siurbiant dulkes nuo kilimų, šiandieninėje rinkoje B yra aukščiausia klasė, C yra vidutinė, D – patenkinama.

Pašnekovo teigimu, dulkių siurbliai, pasiekiantys A klase įvertintą dulkių išvalymo kokybę nuo kilimų, Lietuvos rinkoje pasirodys dar šiemet. Tiesa, dėl technologinių ypatybių to paties kainų lygio cikloniniai dulkių siurbliai (be maišelių) turės kiek žemesnes klases.

„Pasirinkus žemiausių - E,F arba G išvalymo klasę atitinkantį dulkių siurblį, kyla klausimas, ar jį apskritai verta pirkti, ar tiesiog grindis šluoti šluota, o kilimą dulkinti lauke“, - sako buitinės technikos ekspertas.

Kiti parametrai – papildomam komfortui

Pasak L. Skruibio, kiekvienas patobulinimas, pavyzdžiui, gerinantis filtravimo kokybę, mažinantis triukšmingumą ar energijos sąnaudas, didina prietaiso kainą.

Specialisto teigimu, filtravimo kokybė dulkių siurbliui yra svarbi, tačiau tik antroje vietoje po išvalymo kokybės. Be to, kuo pigesnis dulkių siurblys, tuo ji bus žemesnė. Triukšmingumo lygis yra svarbus reikliems pirkėjams, kurie nori komforto. Mažiausiai įtakos vartotojų patogumui ir piniginei turi energetinė dulkių siurblio klasė, nes finansinis sutaupymas, lyginant aukščiausios ir žemiausios klasės dulkių siurblius, sudarytų apie 14 Lt per metus.
Visi šie parametrai taip pat žymimi analogišku principu – raidėmis nuo G iki A.

„Tad kiekvienas vartotojas, besirenkantis dulkių siurblį, naujo ženklinimo dėka žinos, ar išvalys namus lengvai ir greitai, ar, ilgai ir garsiai ūžinęs dulkių siurblį, pasieks tik patenkinamą rezultatą. Jau laikas atsikratyti įsitikinimo, kad mažesnės elektros energijos sąnaudos reiškia blogesnę išvalymo kokybę“, - sako buitinės technikos ekspertas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)