Rungtynes dvitaškiu atidarė „Dzūkijos“ aukštaūgis V. Dilys, kuris po vilniečių dviejų taškų smeigė ir tolimą metimą (5:2), tačiau vilniečiai atsakė tritaškiu ir A. Kavaliausko dviem taškais (5:7). Kėlinio viduryje vyko lygi kova, tačiau jo gale dzūkai surengė spurtą 7:0 – M. Halilovičius ir G. Gustas pelnė dvitaškius, o pastarasis pridėjo dar ir tris taiklius baudos metimus. Tačiau kėlinį dviem taikliais baudos metimais užbaigė A.Juškevičius ir rezultatas po pirmojo kėlinio buvo 23:19.

Antrojo kėlinio pradžioje vyko lygi kova, tačiau tada vilniečiai M. Lukauskio, A. Kavaliausko ir A. Juškevičiaus pastangomis surengė spurtą 7:0 ir išsiveržė į priekį (26:28). Vilniečių spurtą nutraukė ir rezultatą išlygino V. Dilio dėjimas, tačiau į tai taikliu tolimu metimu atsakė M. Gecevičius (28:31). Antroje kėlinio dalyje vėl vyko lygi kova, o kėlinį paskutinėmis jo sekundėmis taikliu metimu užbaigė M. Dixonas ir rezultatas po dviejų kėlinių tapo 37:39.

Trečiajame kėlinyje pirmus taškus tolimu metimu pelnė G. Orelikas, dvitaškį pridėjo ir M. Lukauskis (37:44). Tada alytiškiai daugiausia V. Dilio ir M. Dixono pastangomis surengė spurtą 15:2 (52:46). Į tai G. Orelikas, M. Gecevičius ir A. Juškevičaus atsakė spurtu 14:0. O kėlinį dvitaškiu užbaigė G.Gustas ir rezultatas po trijų kėlinių buvo 54:60.

Lemiamo kėlinio pradžioje į dzūkų komandos dvitaškius du kartus tritaškiais atsakę vilniečiai susikrovė 8 taškų persvarą, o vėliau dviem taškais prisidėjo ir A. Valeika (58:68). Likusią antrąją kėlinio dalį „Dzūkija“ kelis kartus buvo sumažinusi atsilikimą, tačiau „Lietuvos rytas“ daugiausia M. Gecevičiaus tolimais metimais netrukdavo atsakyti į alytiškių atakas ir skirtumas tarp komandų tik augo, o nuskambėjus sirenai švieslentėje degė rezultatas palankus vilniečiams 86:73.

„Dzūkija“: Michaelis Dixonas 20 (5/8 dvit., 3/3 trit., 9 rez. perd.), Vilmantas Dilys (3/4 trit., 7 atk. kam.) ir Adamas Lapeta (6/11 dvit.) po 13, Giedrius Gustas 11 taškų.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 21 (5/10 trit., 6 rez. perd., 7 išprov. praž.), Adas Juškevičius 17(3/8 trit.), Gediminas Orelikas 13 (3/6 trit.), Mindaugas Lukauskis (4 rez. perd.), Michaelis Moseris ir Antanas Kavaliauskas po 8 taškus.

„Mažeikiai“ debiutavo gėdingu pralaimėjimu Klaipėdoje

Klaipėdos „Neptūnas“ (2/0) iškovojo antrą pergalę LKL čempionate. Uostamiesčio krepšininkai nesunkiai 110:64 (32:19, 31:14, 32:17, 15:14) įveikė lygos debiutantus Mažeikių „Mažeikius“ (0/1).

Rungtynes taikliu tritaškiu atidarė klaipėdiečiai, kuomet iš toli pataikė Deividas Gailius. Pirmojo kėlinio pirmoji pusė klostėsi apylygiai, visgi šiame ketvirtyje likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes, uostamiesčio krepšininkai sugebėjo įgauti dviženklę persvarą ir jos jau nebepaleido. Po pirmojo kėlinio skaičiai švieslentėje – 32:19.

Antrasis kėlinys ir vėl prasidėjo taikliu klaipėdiečių tritaškiu. Šešis taškus iš eilės pelnė Mindaugas Girdžiūnas, o „Mažeikių“ taškų badas baigėsi po Dariaus Tarvydo taiklaus dvitaškio. Tačiau tai mažeikiškių problemų neišsprendė ir jau po dviejų kėlinių šių rungtynių nugalėtojas tapo aiškus. Sirenai skelbiant didžiąją pertrauką skaičiai daugiau nei įtikinami – 63:33.

Trečiasis kėlinys prasidėjo „Neptūno“ spurtu 11:0, o mažeikiškiai ir toliau neturėjo jokių priešnuodžių uraganiškui klaipėdiečių puolimui. Taškus rinko kas netingėjo ir jau po trijų kėlinių uostamiesčio žaidėjai buvo įmetę beveik triženklį taškų skaičių – 95:50.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo taiklus Arno Butkevičiaus dvitaškis, dar du taškus pridėjo Mustafas Shakuras bei Donatas Zavackas. Laikas tirpo, o skirtumas mažėjo ir galutinis rungtynių rezultatas skelbia lengvą „Neptūno“ pergalę – 110:64.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika ir Valdas Vasylius po 15, Deividas Gailius 14, Egidijus Dimša 12 taškų.

„Mažeikiai“: Ignas Vaitkus 17, Darius Tarvydas ir Arvydas Gydra po 13 taškų.

„Prienai“ startavo pergalingai

Šeštadienio vakarą Prienuose virė LKL aistros. Stipriai pasikeitusi „Prienų“ komanda namuose susitiko su taip pat permainų neišvengusiu Panevėžio „Lietkabeliu“. Rungtynes rezultatu 88:81 (30:21, 24:22, 19:14, 15:24) laimėjo prieniškiai.

Susitikimą aikštelės šeimininkai pradėjo spurtu 10:2 ir Mindaugas Budzinauskas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po jos šeši iš eilės Dainiaus Šalengos taškai trumpam buvo sumažinę atsilikimą, tačiau tada iš toli pataikė Paulius Ivanauskas, dar tris taškus pridėjo Vidmantas Sragauskis ir „Prienai“ susigrąžino devynių taškų persvarą.

Antro kėlinio pradžioje kojos traumą patyrė „Prienų“ ekipos gynėjas Ovidijus Varanauskas. Susidariusia situacija puikiai pasinaudojo Žygimanto Janavičiaus vedini panevėžiečiai ir sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (34:36). Visgi Tadui Stankevičiui po minutės pertraukėlės pavyko sustyguoti savo komandos žaidimą ir daugiausiai sėkmingo aukštaūgių žaidimo dėka aikštelės šeimininkai atstatė turėtą pranašumą.

Apsukų Prienų krepšininkai nemažino ir po didžiosios pertraukos. A. Labuckas ir L. Jacevičius pataikė iš toli, D. Milka puikiai kovojo tiek po savuoju, tiek po varžovų krepšiu ir aikštelės šeimininkai įgijo 15 taškų pranašumą.

Ketvirto kėlinio pabaigoje „Lietkabelis“ laimėjo atkarpą 11:0 ir atkūrė intrigą – 85:81. Visgi per likusią minutę Tado Stankevičiaus auklėtiniams pavyko išsaugoti persavarą ir laimėti rungtynes rezultatu 88:81.

„Prienai“: Dominykas Milka 20 (12 at. kam.), Arnas Labuckas 16, Vidmantas Sragauskis ir Paulius Vaitiekūnas po 13, Laurynas Jacevičius 11 taškų.

„Lietkabelis“: Ivanas Nelyubovas 20, Dainius Šalenga 17, Darius Griškėnas 12, Žygimantas Jonušas 11 taškų.