„Kalbant apie poveikį ekonomikai, pastaruoju metu padėties Ukrainoje sukelta krizė, taip pat sankcijų taikymas Rusijai ir jos pačios taikomos sankcijos iki šiol nedarė didelio poveikio euro zonos ekonomikai nei per prekybą, nei per finansinius ryšius. Vis dėlto neigiamą poveikį labiau patirtų Baltijos šalys ir Suomija negu kitos euro zonos šalys dėl jų stiprių prekybos ryšių su gretimomis Rytų šalimis. Kalbėdamas apie ekonominę riziką, vis dėlto norėčiau pridurti, kad Europos šalių šeima suteikia saugumo, padedančio iš dalies atsverti neigiamą dėl Rusijos ir Ukrainos kylančios geopolitinės įtampos poveikį“, - interviu „Verslo žinioms“ sakė M.Draghis.

ECB pirmininkas tikino, kad euro zona suteikia galimybę Lietuvai eliminuoti Rusijos poveikį: „Euro zona - didžiulė rinka, suteikianti Lietuvos gamintojams galimybę atsitiesti po Rusijos rinkoje patirtų nuostolių. Galiausiai, jei finansų sektoriuje kiltų didelių neramumų, euro zonos šalys gali pasinaudoti euro likvidumo linijomis, kurias kritiniais atvejais teikia nacionaliniai centriniai bankai, atitinkamai iš euro sistemos gavę likvidumo eurais.“

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (20)