„Nustačius pažeidimus dėl kainų skelbimo litais ir eurais, pirmą kartą nebus taikomos labai griežtos sankcijos. Tokiu atveju kontroliuojančių institucijų atstovai surašys administracinių teisės pažeidimų protokolą ir fiziniams asmenims skirs įspėjimą, o juridiniams asmenims įspėjimą arba baudą iki 1000 litų ir nustatys terminą pažeidimui pašalinti. Už pakartotinius pažeidimus sankcijos bus griežtesnės – fiziniams asmenims bus skiriama iki 5000, o juridiniams asmenims nuo 1000 iki 10000 litų baudos“, – pažymi teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Kai kuriais atvejais verslininkams gali būti taikomos ir Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo numatytos baudos, kurios gali siekti iki 120 000 litų, jeigu ši bauda neviršija 6 proc. prekybininko metinių pajamų praėjusiais metais.

Kaip nurodo ministerija, prekių ir paslaugų kainos litais ir eurais turi būti nurodomos visose prekybos ir paslaugų teikimo vietose, kuriose siūloma įsigyti prekę ar paslaugą, prekių ir paslaugų reklamoje, taip pat ir nuotolinės prekybos ir paslaugų teikimo vietose – internetinėse parduotuvėse, teleparduotuvėse, grupinių apsipirkimų tinklalapiuose, interneto tinklalapiuose, kuriuose reklamuojamos prekės ar paslaugos ir skelbiamos jų kainos.

Dvejopos kainos nurodomos kainų etiketėse, kainoraščiuose ar kitose informacijos apie prekių ir paslaugų kainas pateikimo priemonėse, kurios vartotojams turi būti lengvai prieinamos prieš įsigyjant prekę ar paslaugą. Teisės aktais nustatytais atvejais kai kurių prekių ir paslaugų kainos (pavyzdžiui, elektros, šilumos energijos, karšto ir šalto vandens, dujų tiekimo, komunalinių ir priežiūros paslaugų kainos) dviem valiutomis taip pat nurodomos vartotojui išrašomose sąskaitose ar mokėjimo pranešimuose. Kai prekės sveriamos ar kitaip matuojamos vartotojo akivaizdoje dviem valiutomis, privaloma skelbti prekės standartinio vieneto (pavyzdžiui, 1 kilogramo) pardavimo kainą.

Automatinėse prekybos ir paslaugų teikimo vietose (išskyrus internetines parduotuves), kai prekės parduodamos ir paslaugos teikiamos be kasininko ar kito darbuotojo prekybos ir paslaugų automatuose, taip pat prekybos ir paslaugų teikimo vietose naudojamuose elektroniniuose prietaisuose ar įrenginiuose (kasos aparatuose, svarstyklėse, degalinių kolonėlėse), kai dėl techninių priežasčių nėra galimybės rodyti kainų dviem valiutomis, prekių ir paslaugų kainos rodomos ta valiuta, kuri yra pagrindinė valiuta tą dieną (t. y. iki 2015 m. sausio 1 d. – litais, nuo šios datos – eurais).

Minėtais atvejais informacija apie prekių ir paslaugų kainas dviem valiutomis (litais ir eurais) prekių pardavimo ir paslaugų teikimo vietose turi būti pateikta naudojant kitas priemones – kainų etiketėse prie prekės arba ant prekės, kainoraščiuose, prekybos ar paslaugų teikimo vietoje ar atsiskaitymo už jas vietoje įrengtame specialiame ekrane, stende, popieriaus lape ar kitoje pardavėjo ar paslaugų teikėjo pasirinktoje informacijos apie prekių ir paslaugų kainas pateikimo priemonėje.
Pardavėjai ir paslaugų teikėjai, kurie verčiasi išnešiojamąja ar išvežiojamąja prekyba, taip pat prekiauja ar teikia paslaugas turgavietėse nuo lauke pastatytų laikinųjų prekybos įrenginių (prekystalių, vežimėlių), kilnojamuosiuose nameliuose, vagonėliuose, iš automobilių ar kitose turgavietės vietose, kuriose nereikalaujama įrengti kasos aparato, informaciją apie prekių ir paslaugų kainas dviem valiutomis vartotojams pateikia žodžiu. Šiais atvejais rekomenduojama turėti rašytinį pavyzdį, kuriame būtų nurodyta dviejų valiutų santykis ir nuoroda, kad kainos apvalinamos pagal matematines apvalinimo taisykles.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)