Laikraščiui „Saechsische Zeitung“ A.Merkel sakė, kad „labai stengiasi laikyti komunikavimo (su V. Putinu) linijas atviras“, nors Europos Sąjunga (ES) praėjusį mėnesį nusprendė taikyti Rusijai sankcijas dėl jos veiksmų Ukrainoje.

„Tačiau konstruktyviems santykiams reikia daugiau nei vieno (dalyvio)“, – pridūrė ji.

„Visuomet ragindavau konstruktyviai bendradarbiauti su Rusija ir toliau darysiu tai ateityje“, – sakė kanclerė.

Tačiau A.Merkel nurodė, kad niekada nesutiks su Krymo pusiasalio aneksija, kurią Rusija įvykdė šių metų kovą.

Pasak jos, yra pamatinis konsensusas, „kad mes, europiečiai, gerbiame savo valstybių teritorinį vientisumą – kad mes vienašališkai nekeičiame sienų“.

„Jei tokia aneksija, kuria pažeidžiama tarptautinė teisė, taptų politiniu instrumentu, su kuriuo be ginčų sutinkame, tada visa, kas leido mums pusę amžiaus gyventi taikiai ir klestėti, atsidurtų pavojuje, – sakė A.Merkel. – Štai kodėl nesutinkame su Rusijos veiksmais“.

Kanclerė, kuri puikiai kalba rusiškai, kilus Ukrainos krizei reguliariai telefonu kalbasi su V.Putinu, kuris Šaltojo karo metais dirbo KGB agentu Dresdene, ir ragina gerbti Ukrainos suverenumą.

Vokietija, kurios prekybiniai ryšiai su Rusija pernai buvo vertinami beveik 90-čia mlrd. eurų, ilgai priešinosi plačių ekonominių sankcijų Rusijai įvedimui.

Tačiau po to, kai praėjusį mėnesį Rytų Ukrainoje buvo numuštas „Malaysia Airlines“ lėktuvas, pagrindinė ES ekonominė galia užėmė griežtesnę poziciją.