Pirmiausia duotas startas vyrų 20 km sportiniam ėjimui, kuriame tarp 34 dalyvių buvo ir Marius Žiūkas, Genadijus Kozlovskis ir Marius Šavelskis. Po 10 km M. Šavelskis buvo 21-as (41:31 min.), M. Žiūkas – 23-ias (41:55), G. Kozlovskis – 26-as (42:30).

Pasiekęs asmeninį rekordą M. Šavelskis finišavo 18-tas (1:24:54 val.), M. Žiūkas užėmė 22-ą vietą (1:25:43 val.), o G. Kozlovskis – 24-ą (1:27:45 val.).

Iki šiol aukščiausia Lietuvos 20 km ėjikų vieta Europos čempionatuose buvo devyniolikta (Valdas Kazlauskas 1994 metais).

Aukso medalį iškovojo 26-erių metų ispanas Miguelis Angelas Lopezas (1:19:44 min.), sidabrą – Aleksandras Ivanovas (1:19:45 min.), bronzą – jo tautietis Denisas Strelkovas (1:19:46 min.).

Vyrų 20 km sportinis ėjimas

Šuolių į aukštį kvalifikacinėse varžybose – 23 sportininkai. Normatyvas – 2,28 m. Lyjant lietui Raivydas Stanys pirmais bandymais peršoko kartelę 2,10, 2,15 ir 2,19 m aukščiuose.

Nors vėliau lietuvis, pasirinkęs 2,26 m aukštį, jo nė karto neįveikė, jis prasibrovė tarp 14-os laimingųjų finalininkų (atrankoje pasidalino 12-14 vietas).
Raivydas Stanys

400 m barjerinio bėgimo trečiajame atrankos bėgime 25-erių metų Eglė Staišiūnaitė pasidalino trečią vietą su ruse Irina Davydova (57,51 sek.) ir tęs savo pasirodymą pusfinalyje.

E. Staišiūnaitė atrankoje pasidalino 12-13 vietą tarp 26 dalyvių. Pusfinalyje bėgs 16 sportininkių.

Greičiausia atrankoje buvo britė Eilidh Child (55,32 sek.).

Eglė Balčiūnaitė moterų 800 m ketvirtame bėgime finišavo septinta (2:08,05 min.), o bendroje įskaitoje liko tik 26-ta tarp 29 startavusių dalyvių ir į pusfinalį nepateko.

Geriausius laikus kvalifikacijoje parodė britės Alison Leonard (2:01,47 min.) ir Lynsey Sharp (2:01,55 min.) bei baltarusė Maryna Arzamasova (2:01,56 min.).
Eglė Balčiūnaitė

Kitų lietuvių startų sąrašas antrąją čempionato dieną:

19.24 val. Lina Grinčikaitė startuos 100 m pusfinalio bėgime, finalas vyks 21.27 val.

19.30 val. prasidės moterų trišuolio kvalifikacinės varžybos (Dovilė Dzindzaletaitė). Normatyvas – 14.20 m.

19.47 val. 400 m bėgimo pusfinalis su Agne Šerkšniene.

20.37 val. Rytis Sakalauskas bėgs 100 m pusfinalyje, finalas – 22.49 val.