30-a pagal skirstymą lietuvių pora, iš karto užsitikrinusi vietą aštuntfinalyje, penkto turo mače penktadienį per pusvalandį 2:0 (21:16, 21:10) nugalėjo trečią vietą užėmusias norveges Sunnivą Helland-Hansen bei Hannah Sofie Perrens (18 reitingas; 3 pergalės ir 2 pralaimėjimai).

Pergalingai (5/0) F grupės varžybas baigė ir iškart į pirmenybių aštuntfinalį pateko ir austrės Mona Gesslbauer bei Julia Radl (7 reitingas), kurios per 26 minutes 2:0 (21:10, 21:9) įveikė penktoje pozicijoje likusias bei iš tolesnės kovos pasitraukusias turnyro šeimininkes portugales Aną Martins ir Margaridą Vasques (6 reitingas; 1/4).

Ketvirta vieta grupėje atiteko 31-oms pagal skirstymą ukrainietėms Darijai Udovenko bei Anastasijai Lysenko (2/3), kurios per per 28 minutes 2:0 (21:13, 21:8) privertė pasiduoti pergalės džiaugsmo nepatyrusias ir autsaiderių pozicijoje likusias Kazachstano paplūdimio tinklininkes Jekateriną Lasiutą bei Anną Pimenovą (19 reitingas; 0/5).

Šeštadienį aštuntfinalyje S. Vaičiukynaitės ir U. Andriukaitytės varžovės bus amerikietės Susannah Muno bei Christian Jones (4 reitingas) arba baltarusės Viktorija Šalejevskaja ir Viktorija Sekretova (26 reitingas).

Lietuvos vaikinai grupėje liko penkti

Penkiolikmetis Marius Barauskis ir šešiolikmetis Edgaras Bartkus pasaulio jaunių (iki 19 metų) paplūdimio tinklinio pirmenybėse Portugalijoje su viena pergale ir keturiais pralaimėjimais šešių porų vaikinų E grupėje liko penkti bei į atkrintamas varžybas nepateko.

Penkti pagal skirstymą lietuviai penktadienį 34 minutes nesėkmingai penktojo turo mače priešinosi pergalingai grupės varžybas baigusiems bei vietą aštuntfinalyje iš karto užsitikrinusiems lenkams Mateuszui Lysikowskiui bei Jakubui Jetkei (8 reitingas) - 0:2 (14:21, 17:21).

Antroji vieta grupėje ir kitas kelialapis į aštuntfinalį atiteko Danieliui Riverai bei Ricardo Padillai (32 reitingas; 4 pergalės ir 1 pralaimėjimas) iš Puerto Riko, kurie per 36 minutes 2:0 (21:18, 23:21) nugalėjo ketvirtojoje pozicijoje likusius bei atkrintamosiose varžybose žaisiančius ukrainiečius Ilją Kovaliovą bei Olegą Plotnyckį (20 reitingas; 2/3).

Treti grupėje liko bulgarai Ivailo Ivanovas ir Dimitaras Kalčevas (29 reitingas; 3/2), penktadienį per 44 minutes trijuose setuose - 2:1 (21:16, 17:21, 15:11) - privertę pasiduoti pergalės džiaugsmo nepatyrusius australus bei grupės autsaiderius Reganą Fathersą ir Simoną Gray'ų (17 reitingas; 0/5).