Na start wyszło 2511 miłośników biegania. Uczestnicy mogli wybrać dystanse: 1 km, 5 km lub 10 km.

W zawodach udział wzięli biegacze z 15 krajów świata, w tym z Peru i Japonii, jak również lotnicy z Polskiego Kontyngentu Wojskowego Orlik 5, Ambasada RP w Wilnie, Antanas Valionis, Ambasador do zadań specjalnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Litwy.

Bieg na 5 km wygrała studentka Uniwersytetu Wileńskiego Rūta Marija Trimonytė, za nią na podium wyszły Krystyna Zajączkowska i Gintarė Vizgaitytė. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Dovydas Stašys, Andrej Jegorov był drugim, a Augustas Jakubynas - trzecim.

700 litów i pierwsze miejsce w biegu na 10 km zdobyła Rasa Drazdauskaitė, wyprzedzając Remaldę Kergytė i Živilė Balčiūnaitė. Wśród mężczyzn pierwszy przybiegł Justinas Beržanskas, Łotysz Janis Girgensons był drugi, a Valdas Dopolskas - trzeci.

1 maja 2004 roku do Unii Europejskiej zostały przyjęte: Czechy, Estonia, Cypr, Łotwa, Polska, Litwa, Malta, Słowcja, Słowenia i Węgry.