Tokį skelbimą radau „Facebook“ puslapyje.

Visą laiką galvojome, kad norime auginti tik veislinį šunelį ir geriausia - taksiuką. Taip ir buvo. Mūsų taksiukas šeimoje išgyveno 13 metų ir toliau dar būtų mus džiuginęs, bet kažkokiu momentu nuklydo nuo namų ir nebegrįžo. Radom suvažinėtą automobilio labai toli nuo namų.

Paimti „prieglaudinuką“ paskatino sesuo, pati išslaugiusi ir išauginusi turbūt pačią ligočiausią „Grindos“ šunytę. Prasėdėjau keletą dienų prie kompiuterio, perskaičiau daugybę graudžių, liūdnų ir siaubingų istorijų apie šalia esančius, žmonių išduotus padarėlius. Tuomet tikrai susimąsčiau - o kam pirkti išpuoselėtą šunytį, kai galiu suteikti namus tam, kam labiau to reikia. Pasitarusios su dukra porą minučių, sutarėme susitikti su Šelės globėja pažiūrėti šunytės. O jau po valandėlės vežėmės naująją gyventoją namo.

Ji buvo labai liesa, vietomis išplikusiu kailiuku, labai jautriai išgyveno išsiskyrimą su gerąja globėja. Pradžioje išsigandau, kad darome neteisingai, gal per mažai apgalvojome, tačiau kalytė po kiek laiko apsiramino, nežinau, ar ramiai, bet labai tyliai praleido naktį jai svetimoje vietoje, vis stengėsi niekam neužkliūti. Kelias naktis praleido spintos lentynoje kuo toliau nulindusi, tačiau užteko kelių dienų jos adaptacijai.

O dabar mūsų Šelė neatpažįstama: labai gražaus kailiuko, priaugusi svorio, jau net kiek ir daugokai. Sargi, paklusni, mėgsta padūkti, labai mėgsta medžioti visus gyvus organizmus ir gana piktokai stengiasi nuvyti nuo namų visus praeivius. Ypač nuo jos saugoja dviratininkus.

Startuoja projektas „neBrisius.lt“, ir Tu gali būti jo dalimi! VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projekto idėja užsikrėtė nuo Amerikoje vykusio „Why We Rescue“ ir, gavę idėjos autorių leidimą bei palaikymą, pradeda analogišką ilgalaikį projektą Lietuvoje. Projekto metu bus fotografuojami žmonės su augintiniais, priglaustais iš prieglaudų ar gatvės, talpinamos jų laimingos istorijos, kurios, tikimės, užkrės vis daugiau ir daugiau žmonių!

Beje, tapti projekto partneriais siūlyta ir gyvūnų globos prieglaudoms, tačiau joms gerosios praktikos sklaida nepasirodė svarbi.

Norinčius tapti projekto dalimi – pasidalinti istorija apie pasikeitusį gyvūnų gyvenimą patekus į Jūsų namus – prašome užpildyti anketą, ir mes su Jumis susisieksime.
Laimingų istorijų dalyviai (šeimininkai su augintiniais) bus fotografuojami penkiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Mažeikiuose.

Taip pat prašome atsiliepti fotografus ir žmones iš kitų miestų, norinčius ir galinčius prisidėti prie projekto įgyvendinimo – fotografuoti arba padėti rengiant fotosesijas.

Prisijunk prie projektoneBrisius.lt“! Dėl detalesnės informacijos kreipkitės el. paštu info@ggi.lt.