Sukčiai veikė paprastai ir apgalvotai: skelbime nurodydavo technines automobilio savybes ir tai, kad automobilis vis dar keliauja iš užsienio, todėl dar nėra galimybės jo apžiūrėti.

Susidomėję patiklūs pirkėjai, nematę perkamo automobilio, į sukčių nurodytą banko sąskaitą sumokėdavo avansą, policijos nustatytais atvejais siekdavusį 350-600 litų. Vėliau pardavėjai jau būdavo nepasiekiami – telefono numeris, aktyvuotas tą pačią dieną kaip ir įdėtas skelbimas, būdavo išjungtas, o skelbimas panaikintas.

Policija nustatė keturis įtariamus asmenis, kurie, veikdami grupėje, atlikdavo skirtingas „pareigas“: vieni dėjo skelbimus apie fiktyviai parduodamus automobilius, kiti bendravo su potencialiais pirkėjais, grynindavo į banko sąskaitą gautus pinigus. Įtariamųjų sąrašas dar gali plėstis.

Šiuo metu yra nustatyti trys nuo aferistų nukentėję asmenys. Ikiteisminis tyrimas dėl šios nusikalstamos veikos vykdomas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalį „Sukčiavimas“, už kurią sankcijoje numatyti viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)