Parodoje Klaipėdos „Akropolyje“ galima išvysti ne tik tradicinius vištos ar putpelės kiaušinius, bet ir susipažinti su mažai kam pažįstamais žąsies, anties, perlinės vištos, kalakuto, stručio kiaušiniais. V. Kuso kolekcijoje yra balandžių, amadinų, neseniai atsirado ir varnų kiaušiniai, kurie taip pat eksponuojami didžiausiai ir gražiausiai pavasario šventei skirtoje parodoje.

„Komunalininkai Palangoje ardė varnų lizdus. Kadangi juose jau buvo padėtų kiaušinių, jie juos surinko ir padovanojo man“, – pasakoja menininkas. – Aš labai žingeidus, gal net kiek savanaudiškas, tad man norisi turėti visus įmanomus kiaušinius, tik nežinau, iš kur jų gauti. Ketinu savo kolekciją plėsti ir didinti tiek, kiek galimybės ir jėgos leis“.
Trapius kiaušinių lukštus V. Kusas paverčia neregėtais meno kūriniais. Gautų kiaušinių lukštus jis išpuošia originaliais graviruotais ornamentais, puošia dailininkas juos ir tapytomis miniatiūromis, dalis jų švyti. Kai kuriuos kiaušinius menininkas yra pavertęs šviestuvo gaubtais, atsidaromomis dėžutėmis. V. Kusas džiaugiasi ir savo rankomis sukurtu Kristijonui Donelaičiui skirtu margučiu, kurį puošia kunigo ir lietuvių grožinės literatūros pradininko jubiliejui išleistas auksinis medalis.

Eksponuojamoje parodoje puikuojasi ir didžiausias žąsies kiaušinis, padėtas praeitais metais, kuris į menininko rankas atkeliavo iš Aukštaitijos. Kiaušinio svoris siekė 313 g. Tarp eksponatų ir žąsies kiaušinis, kuriame V. Kusui per porą savaičių pavyko išgręžti 10 tūkst. skylučių.

Prieš penkerius metus pradėtoje kaupti margučių kolekcijoje jau yra apie 150 eksponatų. Nors šių metų šv. Velykos tik praėjo, V. Kusas sako jau galvojantis apie ateinančius metus ir naujus eksponatus, kuriais galėtų papildyti savo kolekciją.

„Šį pomėgį atradau labai netikėtai. Stovėjau prie staklių ir draugas man į delną įdėjo žąsies kiaušinį. Tuomet jį apžiūrėjau ir nusprendžiau pabandyti jį „papuošti“. Iš pradžių niekam nesigyriau, pats žiūrėjau kas vyksta su kiaušiniu, ar jis pasiduoda. Ir pasidavė. Šiemet jau net vieną mokinį turėjau“, – pasakoja V. Kusas. 


V. Kuso margučių paroda veiks iki gegužės.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)