„Matau labai liūdną situaciją, kada moksleiviai mokosi kulinarijos teoriškai. Įsivaizduokite, kad kūno kultūros jūs mokytumėte iš teorijos. Vadinasi: dabar berniukai įsivaizduokite, kad jums reikia atmušti kamuolį į grindis penkis kartus ir reikėtų mesti į tą krepšį. Norint pataikyti į tą krepšį, reikia atsispirti ir t.t.“, - laidoje „Prie pietų stalo“ antradienį sakė A. Ivanauskas.
 
Jis teigia siekiantis sukurti kuo daugiau bendruomenės, kuri skatintų, kad mokykloje atsirastų kulinarinės klasės. Jis taip pat džiaugėsi, kad trečiadienį Pabradėje atidaroma moderni kulinarinė klasė, kur vaikai galės gaminti ir džiaugtis gaminimo malonumais. Pirmą kartą Lietuvoje įgyvendinamame verslo socialinės atsakomybės projekte dalyauja 88 mokyklos ir beveik 41 tūkst. jose besimokinančių moksleivių. Vasaros pabaigoje A. Ivanauskas ketina išleisti ir kulinarijos vadovėlį mokykloms – kad būtų, iš ko mokytis.
 
„Vaikai mėgsta ir labai nori tos kulinarinės pamokos, bet labai dažnai dėl sąlygų mokykloje jos tiesiog neturi. Mokyklos labai dėl to jaudinasi, išgyvena. Vienos mokyklos turi tam tikrą biudžetą ir sako, kad joms dar papildomai reikia kelių tūkstančių kulinarinės klasės įrengimui. Patys moksleiviai tiesiog dega noru ir mano tikslas dabar yra suteikti kuo daugiau galimybių moksleiviams gaminti“, - kalba A. Ivanauskas.
 
Kulinariniai apdovanojimai
 
„Virtuvės mitų griovėjai“ kovo pabaigoje rengia kulinarinius apdovanojimus. Ar Lietuva tam pribrendo? „Manau, kad pribrendo, nes Lietuvoje atsiranda vis daugiau restoranų, vis daugiau virtuvės šefas yra restorano žvaigždė, o ne žmogus, kuris yra užkulisiuose ir niekada neateina į salę ir niekas net nežino, kas gamino tą patiekalą. Ta kultūra vis toliau didėja, plečiasi“, - teigia A. Ivanauskas.
 
Kulinaro teigimu, šių apdovanojimų tikslas – apdovanoti tuos žmones ir vietas, kad visiems būtų aišku, kodėl jie yra apdovanoti. „Specialios komisijos šitiems apdovanojimams neorganizavome, todėl, kad dėl tų žmonių ir vietų, kurios bus apdovanotos, niekas nesiginčys. (...) Tai yra padėka tiems žmonėms, kurie nuo Nepriklausomybės laikų stengiasi daryti kažką kito, jie stengėsi įnešti į Lietuvos kulinarinius dalykus naujienų, jie nebijojo, jie drąsiai žengė pirmuosius žingsnius ir iki šiol jų verslai yra tie, kurie rodo pavyzdį, iš kurių galima mokytis ir kuriuos kopijuoja“, - teigia A. Ivanauskas.

Visą laidos „Prie pietų stalo“ įrašą klausykite čia.