Pirmoje šių komandų akistatoje Utenoje pergalę 75:56 taip pat iškovojo žalgiriečiai. Tiesa, ir tada Sauliaus Štombergo auklėtiniai dviženklį pranašumą susikrovė tik antroje ketvirto kėlinio pusėje, kuomet spurtavo rezultatu – 16:4.

Žalgiris“ su dešimt pergalių bei keturiomis nesėkmėmis šiuo metu rikiuojasi tik ketvirtoje turnyro lentelės vietoje.

Dėl geresnės situacijos prieš LKL atkrintamas kovojantis kauniečiai penktadienį gavo skaudų antausį Eurolygos mače Madride. „Žalgiris“ net 36 taškų skirtumu 72:108 pralaimėjo vietos „Real“ klubui.

Uteniškiai pastaruoju metu LKL pirmenybėse rungtyniauja banguotai. Pergales prieš lygos autsaiderius keičia pralaimėjimai aukščiau esančioms komandos, tačiau paskutiniame LKL susitikime Viginijaus Sirvydžio auklėtiniai pradžiugino savus aistruolius 70:67 įveikę „Šiaulių“ krepšininkus.

Dar vienas puikias rungtynes Utenos ekipa sužaidė šeštadienį Baltijos krepšinio lygos (BBL) pirmose aštuntfinalio rungtynėse namuose 70:67 įveikdama Prienų „TonyBet“ komandos pasipriešinimą.

„Juventus“ LKL turnyro lentelėje rikiuojasi septintoje vietoje (9 pergalės ir 14 pralaimėjimų). Ant kulnų uteniškiams lipa AlytausDzūkija“ (8/13).

„Žalgiris“ - „Juventus“ 85:71 (30:15, 15:23, 18:12., 21:21).

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 19, Robertas Javtokas 15 (9 atk. kam.), Vytenis Čižauskas ir Martynas Pocius 11 po, Paulius Jankūnas 9 (12 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 6, Mindaugas Kupšas (6 atk. kam.) ir Tomas Dimša po 5, Šarūnas Jasikevičius 4 taškai. Artūras Gudaitis, Tadas Klimavičius ir Justinas Dentmonas taškų nesurinko.

„Juventus“: Saulius Kulvietis 23, Averonas Kelvinas Matthewsas 18, Edgaras Stanionis 10, Karolis Petrukonis 7 taškai.

Rungtynių eiga:

Rungtynes taikliu dvitaškiu pradėjo Robertas Javtokas. Netrukus jaunasis Tomas Dimša dėjimu ir metimu iš po krepšio su varžovo pražanga pelnė 5 taškus (7:0) bei privertė varžovų iš Utenos komandos trenerį prašyti ankstyvos minutės pertraukėlės. Po jos svečiai atidarė savo taškų sąskaitą, bet nesulaikė tritaškį iš kampo pataikiusio Artūro Milaknio, kuris dar pasižymėjo ir perimtu kamuoliu bei dėjimu.

Po gražaus R. Javtoko perdavimo įmetė po krepšiu įkirtęs Paulius Jankūnas (14:7), o po to estafetę perėmė abiejų ekipų toliašaudė artilerija. Vos per 75 sekundes uteniškiai iš toli įskraidino porą metimų, žalgiriečiai – net tris. Pirmasis pataikė... R. Javtokas, po to – Vytenis Čižauskas ir A. Milaknis. Pastarasis prasiveržimu pelnė ir savo dešimtą tašką (25:13). Pirmą kėlinį keturiais taikliais baudų metimais baigė Vytenis Lipkevičius – 30:15.

Antras kėlinys prasidėjo dar dviem taikliais Martyno Pociaus ir V. Čižausko tritaškiais – 36:19. R. Javtokas ir devintą tašką pelnęs V. Čižauskas įmetė po dvitaškį, M. Pocius pataikė savo antrą tolimą metimą bei padėjo žalgiriečiams išlaikyti 17 taškų pranašumą – 42:25. Tuomet varžovai pelnė 7 taškus be atsako, bet M. Pocius greitoje atakoje atliko efektingą dėjimą, o Šarūnas Jasikevičius įmetė iš vidutinio nuotolio (46:34). Tiesa, sėkmingai besigynusiems svečiams ketvirčio pabaigoje pavyko aptirpdyti Kauno ekipos persvarą iki 8 taškų – 46:38.

Trečiame kėlinyje savo taškų sąskaitą atidarė Mindaugas Kupšas, pataikęs dvitaškį ir vieną baudos metimą. Jaunasis aukštaūgis dar atliko ir puikų rezultatyvų perdavimą komandos kapitonui P. Jankūnui (51:40). Po trečio A. Milaknio tritaškio ir dar vieno P. Jankūno dvitaškio žalgiriečių persvara išaugo iki 16 taškų (56:40) ir tai privertė „Juventus“ trenerių štabą prašyti minutės pertraukėlės. Po jos V. Lipkevičius ir M. Kupšas padidino pranašumą iki 20 taškų (60:40), todėl Utenos treneriai dar kartą pakvietė savo krepšininkus pasitarimui. Šis jau buvo produktyvesnis ir skirtumas sumažėjo 64:50.

Ketvirto kėlinio pradžioje Š. Jasikevičius įmetė iš vidutinio nuotolio ir atliko perdavimą „žemė-oras“ R. Javtokui (68:52). Tada svečiai sugebėjo pelnyti aštuonis „sausus“ tašku (68:60). Bet sukurti intrigos jiems neleido A. Milaknio ir R. Javtoko tandemas. Gynėjas pataikė dar du tritaškius, o centras pataikė tris metimus iš arčiau – 80:68. Mačo pabaigoje tritaškį įmetė ir dvyliktą kamuolį atkovojo P. Jankūnas bei dar vieną metimą iš vidutinio nuotolio pataikė M. Pocius – 85:71.