T. Kaukėnas pirmadienį aplenkė 8 anksčiau startavusius priešininkus.

„Džiaugiuosi, kad pavyko aplenkti 8 varžovus“, - po finišo telefonu „Lietuvos ryto TV“ sakė T. Kaukėnas.

Tomas Kaukėnas

Pirmą kartą olimpinį auksą iškovojęs M. Fourcade'as prašovė vieną sykį ir 14,1 sek. aplenkė sidabru pasipuošusį taikliai šaudžiusį čeką Ondrejų Moravecą. Trečias finišavo kitas Prancūzijos atstovas Jeanas Guillaume'as Beatrixas, kuris šaudykloje suklydo vieną kartą ir čempionui pralaimėjo 24,2 sek.

Sprinto rungties nugalėtojas norvegas Ole Einaras Bjoerndalenas liko ketvirtas. Jis nepataikė net į tris taikinius (+25,9 sek.).

Latvijos biatlonininkas Andrejus Rastorgujevas (0+0+1+0, +48,3 sek.) užėmė aukštą 9-ą poziciją (pakilo iš 17-os).

Lenktynių eiga

Nuo 17 val. Lietuvos laiku prasidėjusiose lenktynėse T. Kaukėnas į trasą iššliuožė 48-as, praėjus 1 min. 53 sek. po sprinto rungties nugalėtojo O. E. Bjoerndaleno starto.

Prieš metus Čekijoje vykusiame planetos čempionate 22-ą poziciją 10 km sprinte užėmęs T. Kaukėnas, šeštadienį (vasario 8 d.) Sočio žaidynių šaudykloje šioje rungtyje suklydo du kartus ir finišavo 48-as.

Tituluočiausias visų laikų žiemos sporto atstovas 40-metis O. Einaras Bjoerndalenas individualios rungties olimpinio čempiono laurais pasidabino po 12 metų pertraukos. Gyva biatlono legenda laimėjo 12-ą olimpinį medalį karjeroje. O. E. Bjoerndalenas daugiausiai medalių per visą istoriją žiemos olimpinių žaidynių susižėrusių sportininkų sąraše pirmą vietą (7 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos medaliai) kol kas dalinasi su kitu legendiniu norvegų slidininku Bjornu Daehliu (8 aukso ir 4 sidabro medaliai).

Antras pirmadienį startavo sidabrą sprinte pelnęs austras Dominikas Landertingeris, trečias – čekas Jaroslavas Soukupas. Austras galutinėje įskaitoje buvo 10-as (0+0+1+2, +48,9 sek.), o čekas - tik 20-as (0+0+2+2, +1:46,4).

O. E. Bjoerndahlenas pirmavo po pirmo šaudymo gulint ruožo, po antro šaudymo gulint ugnies ruožo norvegas jau buvo priverstas įveikti baudos ratą už netikslų šūvį. Įveikus 3,4 km, lyderiu buvo M. Fourcade'as (09:34,8). Po antro ugnies ruožo pirmas trumpai buvo kanadietis Jeanas-Philippe'as Le Guelecas, kuris netrukus posūkyje krito ir pasitraukė iš lyderių grupės. Po trečio ugnies ruožo ir šaudymo stovint jau pirmavo M. Fourcade'as (20:46,5), nors ir šliuožė baudos ratą. Po ketvirto ruožo pirmavo čia be klaidų šaudęs M. Fourcade'as (27:37.0). Jis pirmas ir kirto finišo liniją.

Galutiniai rezultatai:

1. Martin FOURCADE (Prancūzija, 0+0+1+0) 33:48,6
2. Ondrej MORAVEC (Čekija, 0+0+0+0) atsiliko +14,1 sek.
3. Jean Guillaume BEATRIX (Prancūzija, 0+0+1+0) +24,2
4. Ole Einar BJOERNDALEN (Norvegija, 0+1+1+1) +25,9
5. Jevgeny USTIUGOV (Rusija, 0+1+0+0) +36.7
...
9. Andrej RASTORGUJEV (Latvija, 0+0+1+0) +48,3 sek.