Kaip jau buvo skelbta anksčiau, visą dieną truksianti konferencija bus suskirstyta į keturias sesijas. Pirmosios tema – „To Conceive“. Čia savo patirtimi ir įžvalgomis dalinsis Carlas Bärstadas, kuris paaiškins, kaip technologijų naudojimas mokymą gali paversti smagiu ir įtraukiančiu. Biotechnologijų studentas Paulius Lukas Tamošiūnas supažindins auditoriją su iniciatyvomis, dėl kurių Lietuvoje pradėti rengti tarptautiniai mokslo konkursai. Vaiva Vyšniauskaitė, viena iš programos „Renkuosi mokyti“ dalyvių, kartu su kolegomis renginio dalyviams papasakos apie mokytojo darbą ir kaip jis gali paskatinti vaikus siekti itin aukštų rezultatų. Pirmąją sesiją užbaigs „Gsummit” vadovas Gabe'as Zichermannas, kuris paaiškins, kaip žaidimai gali pakeisti ištisą švietimo sistemą.

Antroji sesija bus skirta kūrybai ir konstravimui – jos tema yra „To Build“. Pirmieji salėje susirinkusiuosius nustebins „Liūdni slibinai“, kurie pristatys dar Lietuvoje nematytą ir negirdėtą programą anglų kalba. Vėliau į sceną pakils architektas Mindaugas Pakalnis, papasakosiantis apie tvariąją inžineriją. Trečiasis bus Carlo De Micheli. Jis bandys įtikinti, kad automobilį susikonstruoti gali kiekvienas iš mūsų. O Koenas Olthuisas papasakos, kaip žmonės galėtų gyventi vandenynuose plūduriuojančiuose miestuose.

Per trečiąją sesiją pranešėjai kalbės apie suvokimą, nes šios renginio dalies tema – „To Embrace“. Ją pradės Kristianas Von Bengtsonas, buvęs NASA inžinierius. Jis papasakos apie iniciatyvą, kuria siekiama mėgėjų sukonstruota raketa į kosmosą iškelti žmogų. Peteris Boydas aiškins, kokie ateityje būsime mes ir kokia bus gamta. Dr. Ieva Sliesoraitytė atskleis, kaip mokslo pažanga gali padėti regėjimą praradusiems žmonėms. Seanas Wardas paskatins pažvelgti į genų inžinerijos ateitį, o sesiją užbaigs Tomas Dombrovolskis – perkusininkas, kuris išgarsėjo kaip unikalių muzikos instrumentų kūrėjas ir atlikėjas.

Renginio kulminacija taps ketvirtoji konferencijos sesija, per kurią scenoje pasirodysiantys pranešėjai privers susirinkusiuosius dar labiau stebėtis ir ploti. Ją pradės gatvės šokių teatro „Low Air“ kolektyvas. Po jų scenoje pasirodys Giorgio Metta – Italijos technologijų instituto „iCub“ skyriaus direktorius, koordinuojantis į žmones panašių robotų, galinčių savarankiškai mokytis, kūrimą. Priešpaskutinis konferencijos pranešėjas bus lietuvis – psichoanalitikas ir psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis. Jis renginio dalyviams papasakos apie tai, kaip pasikeičia vaikų mąstymas ir aplinkinio pasaulio suvokimas, kai jie suauga. O renginį užbaigs Kingsley Aikinsas – kompanijos „Diaspora Matters“ įkūrėjas. Konferencijos organizatorių teigimu, jo pranešimas apie tai, kodėl svarbu palaikyti ryšį su po pasaulį išsibarsčiusiais tautiečiais, bus vienas įsimintiniausių visoje „TEDxVilnius“ konferencijų istorijoje.

Išsamiau susipažinti su konferencijos pranešėjais galima atnaujintoje „TEDxVilnius“ interneto svetainėje www.tedxvilnius.com.

Joje turėtų apsilankyti ir vis dar norintieji spėti užsiregistruoti į konferenciją. Tai padaryti bus galima tik iki vasario 1 d. (rytojaus).

Primename, kad konferencija „TEDxVilnius 2014“ įvyks vasario 22 d. „Teatro arenoje“, Vilniuje. Ją ves britas, švietimo ekspertas Marcusas Orlovsky.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)