Du įvarčius skandinavams pelnė Tshutshu Tshakasua Wa Tshakasua (35 ir 73 min.), vieną – Love'as Reuterswärdas (39 min.).

„Buvo akivaizdžiai matyti, jog Švedija šiuo metu yra kur kas geresnė komanda. Mums taip pat paveikė startinis jaudulys bei taktinės klaidos, kurias pavyko ištaisyti po pertraukos“, – sakė U-17 rinktinės treneris Darius Butkus.

Į praėjusio čempionato pusfinalį patekę švedai buvo aktyvūs nuo pat rungtynių pradžios. Jau pirmąją minutę Lietuvos rinktinę nuo įvarčio išgelbėjo vartininkas Marius Adamonis. Kiek vėliau komandos apsikeitė pavojingomis progomis, o lietuvių gretose į vartus smūgiavo Klaidas Janonis.

Šeimininkų rinktinei tikru išbandymu tapo paskutinės pirmojo kėlinio minutės, kurių metu švedai ypač suaktyvėjo ir 35-ą minutę pelnė pirmąjį įvartį. Dar po keturių minučių svečių komanda rezultatą padvigubino.

Po pertraukos į aikštę įžengė Dovydas Virkšas ir Lukas Valvonis, kurie pagyvino šeimininkų žaidimą ir suteikė gerų emocijų susirinkusiems žiūrovams. Lietuvos U-17 rinktinė arčiausiai įvarčio buvo 45-ą minutę, kuomet tik skersinis išgelbėjo švedus nuo tikslaus Erlando Juškos smūgio galva.

Kiek vėliau D.Virkšo ir L.Valvonio smūgiai privertė padirbėti švedų ekipos vartininką. Visgi galutinį tašką šiose rungtynėse 73-ą minutę padėjo Švedijos U-17 rinktinė.

„Varžovai turi ypač pajėgia komandą, kurių futbolininkai galingi ir individualiai stiprūs. Į mūsų vartus įmušti įvarčiai nebuvo ypatingi. Tiesiog priešininkas pasinaudojo mūsų gynybos klaidomis. Po pertraukos mes atrodėme kur kas užtikrinčiau ir kėlinio pradžioje galėjome rezultatą sušvelninti“, – po rungtynių teigė D.Butkus.

Pirmadienį lietuvių varžove antrojo turo mače Alytuje bus Senojo žemyno vicečempionė Italija, kuri šeštadienį Marijampolėje 2:1 (1:1) privertė pasiduoti Ukrainos vienuolikę.

Italų gretose įvarčiais pasižymėjo Giuseppe Panico (3 ir 61 min.), ukrainiečių – Rostislavas Taranucha (39 min.).

Antrosios atrankos grupės turnyro lentelė:

1.Švedija11003:03
2.Italija11002:13
3.Ukraina10011:20
4.Lietuva10010:30

Į kitą Europos 17-mečių pirmenybių etapą pateks dvi stipriausios trylikos atrankos grupių komandos ir absoliučiai geriausia trečią vietą užėmusi rinktinė.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)