VDU komandos įžaidėjas pasižymėjo trijose statistikos kategorijose

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komanda namie nesunkiai 89:69 nugalėjo be trijų lyderių (Osvaldo Kurausko, Manto Ruikio ir Vaidoto Pridotko) atvykusią Klaipėdos universiteto (KU) ekipą. Nuo pat rungtynių pradžios šeimininkai išsiveržė į priekį ir didino persvarą. Iki 4 kėlinio pabaigos likus 2 minutėms, šeimininkai jau pirmavo 28 taškų persvara, kurią svečiams per likusį laiką pavyko šiek tiek sumažinti.

Intrigos stokojusias varžybas keistai paįvairino KU komandos trenerio elgesys. Klaipėdiečių vyriausiasis treneris Genadijus Glikmanas trečiojo kėlinio viduryje pakeitė jam neįtikusį žaidėją. Šiam atsisėdus ant suolelio treneris ėmė ant jo šaukti taip, kad skambėjo visa salė, negana to, įsiaudrinęs strategas pradėjo stumdyti sėdintį krepšininką. Nepakentę tokio elgesio žiūrovai ėmė reikalauti liautis. Tada KU vyriausias treneris nepasibodėjo išraiškingais gestais atsakyti į publikos replikas.

Tuo tarpu VDU komandos kapitonas Paulius Motiejūnas šiose varžybose pasiekė itin retai pasitaikantį trigubą dublį (dviženkliai rodikliai trijose statistikos kategorijose). Po tris mėnesius trukusio kelio traumos gydymo į aikštę sugrįžęs LSKL čempionų komandos įžaidėjas pelnė 11 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Beje, visa klaipėdiečių komanda atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų kiek vienas P.Motiejūnas. Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Regimantas Ostreika (15 taškų) ir Modestas Maumevičius (14 taškų).

Pralaimėjusiems Rolandas Žilevičius pelnė 17 taškų ir atkovojo 11 kamuolių. Tiek pat taškų pelnė Vytautas Paulauskas, 15 surinko Mindaugas Riklevičius.

Nepaisant pralaimėjimo triuškinančiu skirtumu KU komandos treneris Kęstutis Šimkus po rungtynių buvo gerai nusiteikęs. „Leidome savo komandos lyderiams pailsėti. Vis tiek jau žinome savo varžovus, viskas spręsis atkrintamosiose varžybose“, - pasakojo treneris.

KTU studentai ir toliau išlieka pirmi

Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai savo aikštėje 70:63 įveikė svečius iš Mykolo Romerio universiteto. Iki didžiosios pertraukos aikštėje vyko atkakli kova taškas į tašką, tačiau antroje varžybų dalyje išryškėjo KTU komandos pranašumas. Šeimininkai išlaikė iniciatyvą iki pat rungtynių pabaigos ir iškovojo 17 pergalę iš 22 galimų, bei išliko pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Nugalėtojams Airidas Nutautas pelnė 21 tašką, Martynas Motiejaitis – 14. Pralaimėjusių gretose išsiskyrė Gintaras Leonavičius (23 taškai, 5 tritaškiai), 14 taškų pelnė Vidas Niparavičius.

9.VGTU20416

Kovo 13 dieną baigėsi Merginų grupės čempionato reguliarusis sezonas. Atitinkamai pirmą ir antrą vietas užėmusios Vilniaus ir Vilniaus pedagoginio universitetų komandos iš karto pateko į pusfinalį. Jų varžovės išaiškės ketvirtfinalio varžybose, kuriose susitiks trečią ir šeštą vietas užėmusios Šiaulių ir Vytauto Didžiojo universitetų ekipos, bei ketvirtoje ir penktoje pozicijose likusios Kauno technologijos bei Mykolo Romerio universitetų komandos.

Labiausiai nenuspėjama gali būti ŠU ir VDU pora, nes vos dvi pergales iškovojusioms kaunietėms geriausiai sekėsi žaisti būtent su Šiaulių studentėmis. Išvykoje VDU komanda pralaimėjo vos dviem taškais, o namuose šiaulietes įveikė penkių taškų persvara. Tuo tarpu KTU ekipa abu kartus nesunkiai įveikė varžoves iš MRU.

Kovo 20 dieną, sekmadienį, 11.30 val. KTU Chemijos fakulteto sporto salėje (Radvilėnų pl.19) susitiks KTU ir MRU komandos, o 13.00 val. ŠU sporto salėje (Višinskio g. 25) – ŠU ir VDU ekipos.

Vaikinų Antroje grupėje vyksta pusfinalių kovos. Sekmadienį Lietuvos karo akademija savo aikštėje 3 taškų persvara palaužė KTU-2 komandą, o šiandien, ketvirtadienį, 18.30 val. pirmą kartą susitiks kitos dvi pusfinalio dalyvės – Kauno medicinos universitetas ir Kauno kolegija. Varžybos vyks KMU sporto salėje (Jankaus g. 2).