Nuo pat susitikimo pradžios juodkalniečiai pademonstravo, kad vos viena iškovota pergalė - dar neparodo jų komandos pajėgumo. Vyko atkakli ir lygi kova, o Kšyštofo Lavrinovičiaus vedami lietuviai neleido varžovams atitrūkti. Prieš ilgąją pertrauką varžovai buvo priekyje (32:34).

Trečiame kėlinyje lietuviai po truputį susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir ketvirto kėlinio pradžioje turėjo 8 taškų pranašumą (57:49). Tačiau varžovai ėmė kibiau gintis ir pavijo lietuvius bei išplėšė pratęsimą.

Jame Manto Kalniečio, Renaldo Seibučio ir Jono Valančiūno metimai leido rinktinei pirmauti, tačiau patį svarbiausią metimą šiame susitikime smeigė Darjušas Lavrinovičius - likus žaisti 51 sekundę jis taikliai atakavo iš toli. Kitoje atakoje brolis apsigynė ir padėjo Lietuvos rinktinei švęsti dramatišką pergalę - 77:70.

Rungtynės:

Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Kšyštofas Lavrinovičius, Darjušas Lavrinovičius.

Prieš išmetant ginčo kamuolį, tylos minute buvo pagerbta moterų krepšinio komanda „Uni Gyor“, patekusi į avariją Vengrijoje, per kurią žuvo ekipos treneris ir direktorius, o 15 krepšininkių buvo sužeistos.

Rungtynės prasidėjo taikliais brolių tritaškiais, tačiau varžovai tuoj pat atsakė dvitaškiu su pražanga. Dar du dvitaškius įmetė K. Lavrinovičius, bet tuo pačiu atsakė varžovų vidurio puolėjas Bojanas Dubljevičius (10:7). Du baudos metimus taikliai realizavo D. Lavrinovičius, 4 taškus pridėjo R. Seibutis. Vis dėl to mūsiškiams nepavyko sustabdyti Tyrese'o Rice'o, kuris pelnė 6 taškus iš eilės (14:12). Aikštėje ir toliau vyko atkakli kova ir po pirmų 10 minučių rezultatas lygus - 19:19.

Antro kėlinio pradžioje Lietuvos krepšininkams nepavyko susitvarkyti su varžovų aukštaūgiais, tačiau į tai Linas Kleiza atsakė smeigdamas tritaškį (22:23). Abi komandos propagavo greitą žaidimą, todėl dažnai gynyboje atsirasdavo klaidų - laisvas baudos aikštelėje kamuolį gavęs Nikola Vučevičius galingai jį sugrūdo į krepšį, o kitoje atakoje taip pat laisvas iš po krepšio elegantišku metimu atsakė K. Lavrinovičius (25:27). Tomas Delininkaitis smeigė sudėtingą tritaškį, Kšyštofas dar kartą išmaudė varžovus, tačiau prieš ilgąją pertrauką lietuviai besivejančių vaidmenyje - 32:34.

Trečiasis kėlinys prasidėjo J. Valančiūno „mini šou“ - jis pataikė du baudos metimus, o kitoje atakoje galingai įkrovė kamuolį iš viršaus ir išvedė Lietuvos komandą į priekį (36:34). L. Kleiza smeigė tritaškį, J. Valančiūnas po puikaus Manto Kalniečio perdavimo dar kartą įkrovė kamuolį iš viršaus. Tuomet 5 taškais iš eilės atsakė Milko Bjelica, dvitaškį pridėjo T. Rice'as ir rezultatas vėl lygus (41:41). Aukšto tempo rungtynėse iniciatyvos ėmėsi M. Kalnietis - po dviejų tikslių jo reidų į baudos aikštelę Juodkalnijos komandos treneris paprašė minutės pertraukėlės (46:43). Po jos J. Valančiūną, kuriam rinktinės gydytojai tvarstė koją, aikštėje pakeitė Robertas Javtokas, tačiau netrukus jaunasis centro puolėjas grįžo į aikštelę. M. Kalnietis dar kartą įveikė varžovų gynybą ir galingu dėjimu dvejomis rankomis užbaigė ataką, o dar vieną tritaškį smeigė Kšyštofas ir prieš lemiamą kėlinį lietuviai jau priekyje - 51:47.

Ketvirtas kėlinys prasidėjo taikliais M. Kalniečio ir K. Lavrinovičiaus tritaškiais metimais (57:49). Bet tada lietuviai ėmė klysti, o tuo pasinaudoję juodkalniečiai šiek tiek sumažino atsilikimą (57:53), todėl Jonui Kazlauskui teko prašyti minutės pertraukėlės. Likus žaisti 4 minutes J. Valančiūnas užsidirbo nesportinę pražangą - to pasekoje varžovai priartėjo iki minimumo (57:56). Rungtynių įtampa smarkiai veikė abiejų komandų žaidėjus, kurių metimai vienas po kito skriejo pro šalį. Galiausiai Darjušas išprovokavo varžovų pražangą, stojo mesti dviejų baudos metimų, tačiau realizavo tik vieną (58:56). Suadas Sehovičius įveikė lietuvių gynybą bei išlygino rezultatą, tačiau jau kitoje atakoje persvarą mūsiškiams grąžino Kšyštofas. Nors rezultatas vėl tapo lygus, Kšyštofas ir toliau tempė Lietuvos komandą į priekį - du taškai su pražanga ir taiklus baudos metimas (63:60). Tačiau kitoje atakoje Lietuvos krepšininkai net keturis kartus neatkovojo kamuolio po savuoju krepšiu ir už tai juos taikliu tritaškiu metimu nubaudė T. Rice'as. Lemiamoje atakoje pelnyti taškų mūsiškiams nepavyko ir komandoms teko žaisti pratęsimą - 63:63.

Pirmasis Lietuvos rinktinės pratęsimas šiame Europos čempionate prasidėjo taikliu M. Kalniečio tritaškiu, tačiau varžovai atsakė penkiais iš eilės taškais ir lietuviai atsidūrė besivejančių vaidmenyje (66:68). Vis dėl to čia pat Renaldas Seibutis pelnė du taškus su pražanga. Nors baudos metimą jis prametė, J. Valančiūnas savo komandai padovanojo antrą šansą - jį sėkmingai išnaudojo R. Seibutis (70:68). J. Valančiūnas pelnė du taškus puskabliu, o T. Rice'as atsakė dviem taikliais baudų metimais (72:70). Ir tuomet žudikišką tritaškį smeigė D. Lavrinovičius (75:70)! Per likusias 18 sekundžių lietuviai sėkmės nepaleido ir šventė dramatišką pergalę - 77:70!!!

Lietuva - Juodkalnija - 77:70 (19:19; 13:15; 19:13; 12:16; 14:7), - po prtęsimo.

Lietuva: Kšyštofas Lavrinovičius 24 (6/7 dvit., 3/4 trit., 3/3 baud. met.), Jonas Valančiūnas 12 (10 atk. kam.), Mantas Kalnietis (7 rez. perd.) ir Linas Kleiza po 10, Darjušas Lavrinovičius 9 (2/2 trit.), Renaldas Seibutis 8 (5 atk. kam., 3 rez. perd.), Tomas Delininkaitis 3, Jonas Mačiulis 1 taškas (0/4 dvit., 0/5 trit., 1/2 baud. met.). Robertas Javtokas, Donatas Motiejūnas ir Mindaugas Kuzminskas taškų nepelnė, o Martynas Pocius nežaidė.

Juodkalnija: Tyrese'as Rice'as 19, Bojanas Dubljevičius 14, Seadas Sehovičius 9, Nikola Vučevičius 8 (5 atk. kam.), Milko Bjelica 7 (7 atk. kam., 3 rez. perd.), Blagota Sekuličius 6, Suadas Sehovičius 5 taškai.

***

Pirmą varžybų dieną, trečiadienį, lietuviai 56:63 nusileido serbams, tačiau ketvirtadienį įveikė makedonus (75:65), o penktadienį kaimynus latvius (67:59). Šeštadienį mūsiškiams buvo laisva diena.

Paskutinis mūšis Jono Kazlausko kariaunos laukia pirmadienį su Bosnijos ir Hercegovinos rinktine, kuri 62:54 (16:15; 13:13; 12:17; 21:9) nukovė Makedoniją.

Kitose B grupės rungtynėse latviai 71:80 (15:28; 13:10; 25:20; 18:22) turėjo pripažinti Serbijos rinktinės pranašumą.