Ankstesnėse turnyro rungtynėse Lietuvos rinktinė sunkiai įveikė Suomiją 78:76, bet gana lengvai sutriuškino Rusiją 82:51.

Dvikovai su čekais treneris Jonas Kazlauskas registravo visus 14-a Lietuvos ekipos stovykloje likusių krepšininkų. Primename, kad ketvirtadienį už darbą treniruotėse buvo padėkota gynėjui Martynui Gecevičiui.

Turnyre Vilniuje Suomijos rinktinė laimėjo prieš Čekiją 98:89, bet pralaimėjo Rusijai 73:90, o čekai savo ruožtu palaužė rusus 74:72.

Galutinė turnyro Vilniuje lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas, taškai):

1.Lietuva330229:1826
2.Rusija312213:2294
3.Čekija312218:3394
4.Suomija312247:2574

Pasiruošimo cikle lietuviai jau sužaidė aštuonis draugiškus susitikimus ir visus juos laimėjo. Lietuvos krepšininkai be anksčiau minėtų mačų dar po du kartus įveikė Belgijos rinktinę (86:61 ir 66:53) ir Švedijos nacionalinę komandą (95:64 ir 97:69). Vienintelėse rungtynėse, kurios vyko svečiuose, J. Kazlausko auklėtiniai Skopjė mieste 62:50 nugalėjo Makedonijos krepšininkus.

Pirmadienį Lietuvos nacionalinė komanda išskrenda į Graikiją, kur dalyvaus tradiciniame Akropolio taurės turnyre ir išmėgins jėgas su Italijos, Graikijos bei Bosnijos ir Hercegovinos rinktinėmis.

Grįžę iš Atėnų lietuviai rugsėjo 1 d. Kaune „Žalgirio“ arenoje žais su Gruzijos krepšininkais ir rugsėjo 2 d. išskris į Liublianą.

Europos čempionato B grupėje Lietuvos krepšininkai varžysis su Serbijos, Latvijos, Juodkalnijos, Makedonijos bei Bosnijos ir Hercegovinos rinktinėmis.

Rungtynės

Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Martynas Pocius, Jonas Mačiulis, Jonas Valančiūnas ir Robertas Javtokas. Per klaidą į starto protokolą vietoje Lino Kleizos buvo įrašytas J. Valančiūnas. Po minutės jie pasikeitė.

Į varžovų pirmus taškus L. Kleiza atsakė dviem dvitaškiais, o M. Pocius - tritaškiu (7:2). Dar 2 taškus netrukus surinko M. Kalnietis (9:2, atkarpa - 9:0) ir čekai paprašė minutės pertraukėlės. Į Čekijos ekipos dar vieną dvitaškį J. Mačiulis atsakė tritaškiu (12:4). Čekai gana greitai atsitiesė ir po pirmų 10 minučių žaidimo priartėjo 14:10 (atkarpa - 0:6).

Antras ketvirtis prasidėjo Davido Jelineko taškais ir Donato Motiejūno žingsniais, o skirtumas ištirpo (14:12, atkarpa - 0:8). J. Kazlauskas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos D. Motiejūnas įmetė tik vieną baudą (15:12), o Jiri Welschas tritaškiu išlygino rezultatą - 15:15. Toliau kurį laiką vyko lygus krepšinis (17:18, 19:18, 19:20, 21:20, 23:20, 23:22, 25:22). Mūsiškiams sunkiai sekėsi atitrūkti nuo priešininkų. Po J. Valančiūno vienos taiklios baudos, o Renaldo Seibučio dviejų - Lietuva pirmavo 6 taškų skirtumu (28:22). L. Kleizos dvitaškis baigė antrą kėlinį - 30:24.

Trečias ketvirtis prasidėjo Pavelo Houskos tritaškiu (30:27), bet penkis taškus iš eilės surinko broliai Lavrinovičiai (35:27). Žaidimo braižas nesikeitė. Kiekvieną sėkmingą lietuvių ataką keitė Čekijos krepšininkų taiklūs metimai (37:31). Broliai 27-ą minutę pagaliau padidino persvarą iki 13 taškų (46:33). Per likusį laiką čekai vėl sumažino savo deficitą - 46:37.

Paskutinio ketvirčio pradžioje naudingas J. Valančiūno žaidimas leido Lietuvos rinktinei vėl atitrūkti 13 taškų skirtumu (52:39, 54:41). Po Tomo Delininkaičio trijų baudos metimų mūsiškių pranašumas tapo rekordinis - 57:43. T. Delininkaičio ir J. Valančiūno derinys „žemė-oras“ baigėsi „centro“ triuškinamu dėjimu ir skirtumas šoktelėjo iki 18 taškų (65:47). J. Valančiūnas toliau siautėjo po čekų krepšiu, o Lietuvos rinktinė laimėjo susitikimą galutiniu  69:55, nes paskutinę sekundę dar „praleido“ dvitaškį į savo krepšį.

Lietuva - Čekija - 69:55 (14:10, 16:14, 16:13, 23:18).

Lietuva: Jonas Valančiūnas 23 (21:29 min., 8 atk. kam., 6 išprov. pražang., 4 klaid., 7/9 dvitaškiai, 9/11 baudos), Mantas Kalnietis 7 (26:26, 5 rez. perdav., 3 atk. kam., 4 klaid., 2/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), Linas Kleiza (12:12, 3 atk. kam., 3/5 dvitaškiai) ir Kšyštofas Lavrinovičius po 6, Darjušas Lavrinovičius (08:43, 4 atk. kam., 1/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), Martynas Pocius (17:48, 1/1 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai) ir Donatas Motiejūnas (13:34, 3 atk. kam., 4 išprov. pražang., 1/2 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 3/6 baudos) po 5, Renaldas Seibutis 4 (14:41, 1/1 dvitaškiai, 2/2 baudos), Tomas Delininkatis (11:15, 3 rez. perdav., 0/1 dvitaškiai, 3/3 baudos) ir Jonas Mačiulis (28:50, 6 atk. kam., 4 per. kam., 0/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai) po 3, Robertas Javtokas 2 taškai. Adas Juškevičius (12:19, 2 atk. kam., 1 rez. perdav., 0/1 tritaškiai) ir Mindaugas Kuzminskas (08:41, 0/1 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai) taškų nepelnė, o Vytenis Čižauskas nežaidė.

Čekija: Vojtechas Hrubanas 11, Pavelas Pumprla 10, Jiri Welschas ir Davidas Jelinekas po 7, Janas Vesely 6, Pavelas Houska, Tomašas Satoransky ir Kamilas Svrdlikas po 4, Ondrejus Balvinas 2 taškai. Lubošas Bartonas taškų nepelnė, o Jakubas Houška ir Jakubas Kudlačekas nežaidė.