Pasak dirbtuvių iniciatorės - katedros dėstytojos Julijos Mazurienės, tikslas buvo suburti grupelę studentų bendrai paskaitai apie makaronų gamybos istoriją, susipažinti su jų gamybos būdais, išmokti formuoti laiko patikrintas makaronų rūšis bei, pasitelkiant dizaino principus, atrasti naujas.

Įdomiausius makaronų istorijos faktus ir tradicines formas renginyje pristatė Milda Sužiedelytė, D.Britanijoje studijuojanti kulinarinių menų vadybą, o prie studentų eksperimentų su makaronų tešla prisijungė ir dėstytojai.

„Nors planavome daugiau instrukcijų, diskusijų, paaiškinimų, tačiau viskas gavosi daug laisviau ir paprasčiau. Dalyviai tiesiog norėjo kibti į tešlą ir eksperimentuoti. Jie rado puikių naujų formų, maišė spalvas ir tiesiog mėgavosi kūryba, kas ir atspindi „Art of Pasta“ pusę“, - sako M.Sužiedelytė.

Rožinės tešlos spalva buvo išgaunama naudojant burokėlių, žalia – špinatų sultis, gelsva – ciberžolę, taip pat buvo bandoma kurti įvairius junginius. Pasak M.Sužiedelytės, norint išgauti juodus makaronus, reiktų naudoti sepijų rašalą.