Praėjusiais metais aštuntą dešimtį įpusėjęs operos metras, per savo karjerą sudainavęs per 800 solinių koncertų, atlikęs vaidmenis 45 operose ir užugdęs per 40 mokinių, atsisveikino su didžiąja scena. Į jo atsisveikinimo koncertus plūdo minios, norinčios padėkoti už išskirtinį talentą.

Maestro gyvenimo biografija pažymėta ryškiais įvykiais ir asmenybėmis: vienas jo mokytojų – operos legenda Kipras Petrauskas. Geležinės užkardos laikais V. Noreika sugebėjo pelnyti tarptautinį įvertinimą už Sovietų sąjungos ribų, likti ištikimu savo muzikos sampratai.

Išskirtinis Maestro balsas – raktas į šlovę ir tarptautinį pripažinimą, nulėmusį įspūdžiais ir patirtimis pripildytą gyvenimą. Aplankytos garsiausios pasaulio scenos, pelnytas ne tik didžiausių operos autoritetų įvertinimas, bet ir tautos meilė.

Gimęs ir vaikystės atsiminimus siejantis su tarpukario atributais, paliestas karo ir pokario išgyvenimų, išgirstas ir pripažintas sovietmečiu, paneigtas nepriklausomybės ir grįžęs pasitikti senatvės dabartyje. Toks, pasak filmo autorių, jų juostoje Virgilijus Noreika –ne tik pasaulinio lygio operos leidiniuose minimas solistas, bet ir Lietuvos kultūros istorijos dramatiškų transformacijų liudytojas, kurio karjeros ir gyvenimo siužeto gijos suveda politines, socialines, kultūrines, būties ir buities aplinkybes.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)