10 tonų sveriantis kosminis kūnas penktadienį akinamai blykstelėjo virš Čeliabinsko regiono centrinėje Rusijoje, kaip tik tuo metu, kai pasaulis rengėsi kito didelio asteroido priartėjimui.

Spaudžiant maždaug 17 laipsnių šalčiui, rusų narai šeštadienį žvalgė užšalusį ežerą, į kurį, kaip manyta, nukrito meteorito nuolaužos, bet dabar Nepaprastųjų situacijų ministerija nusprendė visą dėmesį skirti remonto darbams tame regione, sakė atstovas.

„Narai ten dirbo, bet mes nieko neradome“, - sakė atstovas Viačeslavas Ladonkinas.

Pasak jo, ministerija nusprendė, kad 8 m skersmens skylę Čebarkulio ežero, esančio maždaug 60 km nuo Čeliabinsko, lede padarė ne dangaus kūnas.

„Manome, kad ją padarė kažkas kita, - sakė jis. - Buvo priimtas sprendimas sustabdyti paiešką. Šiandien ji nebebus tęsiama“.
40 žmonių sekmadienį dar gydomi ligoninėje, daugiausia - dėl įpjovimų šukėmis, kaulų lūžių ir kontūzijos, televizijai „Rossija“ sakė vienas gydytojas iš Čeliabinsko ligoninės. Be to, buvo įsteigtas specialus centras, kuriame teikiama psichologinė pagalba incidento sukrėstiems žmonėms.

„Buvo baltas blyksnis. Galvojome, kad tai - degantis lėktuvas“, - televizijai sakė pacientė Vera, kuri į ligoninę buvo atvežta be sąmonės.
„Tada įvyko sprogimas, o paskui nieko neprisimenu“, - pasakojo ji iš ligoninės lovos.

Gelbėtojai savaitgalį toliau keičia išdužusius pastatų langus. Nuo smūgio bangos nukentėjo beveik 5 tūkst. pastatų. Mokslininkai apskaičiavo, kad sprogo 10 t meteoras.

Šis meteoro sprogimas yra vienas labiausiai sukrečiančių kosminių reiškinių Rusijoje nuo 1908-ųjų Tunguskos katastrofos, kai Sibire driokstelėjo itin stiprus sprogimas, kurį dauguma mokslininkų sieja su asteroidu arba kometa.

JAV kosmoso agentūros NASA mokslininkai apskaičiavo, kad penktadienį per sprogimą atmosferoje atpalaiduotos energijos kiekis buvo maždaug 30 kartų didesnis negu atominės bombos, numestos ant Japonijos miesto Hirošimos per Antrąjį pasaulinį karą.

Drama Rusijoje įvyko keliomis valandomis anksčiau, nei pro Žemę nepaprastai arti - už maždaug 27 tūkst. kilometrų - praskriejo asteroidas 2012 DA14.