Tiesa, nei A. Tumas, nei kitas atrankos varžybose dalyvavęs Lietuvos sportininkas 21 metų Karolis Janulionis nepateko į penktadienį vyksiančias pagrindines lenktynes. Į jas iškart kelialapius gavo 50 stipriausių planetos kalnų slidininkų ir 50 atrankos varžybų dalyvių.

Atrankos lenktynėse dalyvavo 124 sportininkai. Nors startavo vos 102-as, kai trasoje jau būna išmuštos klastingos duobės, A. Tumas užėmė 52-ąją vietą (dviejų nusileidimų laiko suma – 2 min. 50,69 sek.).

K. Janulionis, startavęs 104-as, galutinėje įskaitoje buvo 57-tas (2 min. 57,11 sek.). Pasirodyti kiek geriau jam sutrukdė pirmame nusileidime padaryta klaida, pristabdžiusi lietuvį. Finišą iš viso pasiekė 66 dalyviai.

„Tai turbūt blogiausia trasa, kokia teko leistis. Pirmi šeši vartai dar buvo normaliai įveikiami. O vėliau – grynas ledas. Visą laiką taip kratė kojas, kad buvo sunku išsilaikyti“, - po finišo kalbėjo A. Tumas.

Atrankos varžybų nugalėtoju tapo japonas Tomoya Ishii (2 min. 23,89 sek.). Antrąją vietą užėmė latvis Kristapas Zvejniekas (2 min. 24,14 sek.).

Moterų varžybose startavusi Ieva Januškevičiūtė iškart pateko į pagrindines varžybas – nors į moterų slalomo milžino rungties lenktynes užsiregistravo net 139 dalyvės, atrankos nebuvo.

Vienintelė čempionate dalyvaujanti dailiosios lyties atstovė iš Lietuvos pirmojo važiavimo trasą įveikė per 1 min. 23,14 sek. ir užėmė 73-iąją vietą. Tai buvo vienintelis 17-metės pasirodymas slalomo milžino varžybose – antrajame nusileidime dalyvavo tik 60 pirmajame bandyme geriausiai pasirodžiusių sportininkių.

Pasaulio čempione tapo Prancūzijos atstovė Tessa Worley. Jos dviejų nusileidimų suma – 2 min. 8,06 sek. Sidabrą iškovojo slovėnė Tina Maze (2 min. 9,18 sek.), bronzą – austrė Anna Fenninger (2 min. 9,24 sek.).

„Tai daugiausia dalyvių sutraukęs čempionatas. Atmosfera čia – nereali. Iš ryto laukdami starto su Ieva ant kalno gėrėme arbatą. Prie tos paties stalo sėdėjo Vokietijos kalnų slidinėjimo žvaigždė Maria Riesch. Palinkėjo mums gero starto“, - dalijosi įspūdžiais Lietuvos rinktinės treneris Audrius Santackas.

Pasaulio čempionate lietuviai dar startuos slalomo rungtyje.