Automobilių lenktynių 13-ą etapą laimėjo amerikietis Robby Gordonas su „Hummer“, nuotolį įveikęs per 4 val. 50:53 min. Jis aplenkė antroje vietoje likusį prancūzą Guerlainą Chicheritą, vairuojantį SMG automobilį vos 22 sek.

Trečias finišavo argentinietis Orlando Terranova su BMW (+04:41 min.), o ketvirtas liko Ginielis De Villiersas („Toyota“) iš Pietų Afrikos (+08:08). Ralio lyderis prancūzas Stephane'as Peterhanselis su „Mini“ etapo finišo liniją kirto tik 9-as (+13:51).

Dakaro ralį tęsia ir lietuvių ekipažas - Benediktas Vanagas ir Saulius Jurgelėnas su „Oscar“ automobiliu. Penktadienį mūsiškiai buvo klasifikuoti 30-i ir 1 val. 03:48 min. atsiliko nuo amerikiečio. Bendroje maratono įskaitoje po 13-os etapų B. Vanagas ir S. Jurgelėnas yra 66-i. Juos nuo pirmaujančio prancūzo skiria 31 val. 02 min. ir 56 sek.

Lyderiu bendroje įskaitoje toliau liko S. Peterhanselis (36 val. 44:46 min.). Jo persvara prieš antroje vietoje esantį G. De Villiersą - 44:38 min. Į trečią poziciją vėl pakilo rusas Leonidas Novickis su „Mini“. Rusijos atstovas lyderiui pralaimi 01 val. 29:31 min.

Automobiliai:

1.Stephanenas PeterhanselisPrancūzijaMini36 val. 44:46 min.
2.Ginielis De VilliersasPietų AfrikaToyotaatsilieka +44:38 min.
3.Leonidas NovickisRusijaMini+01 val. 29:31 min.
4.Nani RomaIspanijaMini+01:40:26
5.Orlando TerranovaArgentinaBMW+01:52:40
30.Benediktas VanagasLietuvaOscar+31:02:56

Motociklininkų grupėje pergalę etape iškovojo Francisco Lopezas su KTM, distancijoje sugaišęs 3 val. 44:54 min. Tai buvo 6-as čiliečio laimėtas etapas 2013 metų ralyje ir 10-as per visą karjerą.

Antras finišavo varžybų lyderis prancūzas Cyrilas Despres, vairuojantis taip pat KTM techniką. Prancūzas nuo etapo nugalėtojo atsiliko 5 min. 25 sek. Trečią vietą penktadienį užėmė portugalas Paulo Goncalvesas su „Husqvarna“. Jis nuo trasos šeimininkui pralaimėjo 5 min. 29 sek.

Lyderio poziciją išsaugojo C. Despres. Jis prieš į antrą vietą pakilusį F. Lopezą pirmauja 8 min. 15 sek. Į trečią vietą smuktelėjo portugalas Rubenas Faria su KTM, 13-ame etape buvęs tik 15-as. R. Farią nuo lyderio skiria 10 min. 04 sek.

Motociklai:

1.Cyrilas DespresPrancūzijaKTM41 val. 37:18 min/
2.Francisco LopezasČilėKTMatsilieka +08:15 min.
3.Rubenas FariaPortugalijaKTM+10:04
4.Ivanas JakesasSlovakijaKTM+24:45
5.Juanas PedreroIspanijaKTM+43:31

Keturračiai:

1.Marcosas PatronelliArgentinaYamaha47 val. 47:19 min.
2.Ignacio CasaleČilėYamahaatsilieka +1 val. 50:24 min.
3.Rafalas SonikasLenkijaYamaha+3:14:43
4.Lucas BonettoArgentinaHonda+3:39:55
5.Sebastianas PalmaČilėCan-Am+4:27:48

Šeštadienį sportininkai važiuos iš La Serenos į Santiagą. Tai bus paskutinis šių metų Dakaro ralio greičio ruožas, kurio ilgis – 128 km. Iš viso sportininkai šeštadienį turės įveikti 630 km distanciją.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (21)