Prieš savaitę, rugpjūčio 22 dieną, Rusija tapo pilnateise PPO nare. Iš karto nuo tos dienos pradėjo galioti 700 muitų pakeitimų. Vidutinis muitų tarifas sumažėjo nuo 10 iki 7,8 proc., tačiau prekių ženklų, išradimų ir dizaino registracijos mokesčiai pabrango.

Dėl padidėjusių oficialių mokesčių už intelektinės nuosavybės objektų registraciją ir galiojimo palaikymą bendra registracijos kaina išaugo 25 - 30 proc. Pabrangimą netrukus pajus aktyviausiai prekės ženklus Rusijoje registruojančios Lietuvos įmonės - maisto pramonės srityje mėsos ir pieno gaminiams žymėti, taip pat informacinių technologijų srityje bei prekybos paslaugoms žymėti.

Violeta Sutkienė
Vis dėlto labiausiai pokyčiai įtakos turės patiems Rusijos piliečiams - iki Rusijos įstojimo į PPO jiems buvo taikomos didelės oficialių mokesčių už intelektinės nuosavybės objektų registravimą nuolaidos. Nuo įstojimo į PPO dienos oficialūs mokesčiai užsienio pareiškėjams - išradimų, naudingųjų modelių ir pramoninio dizaino savininkams ir Rusijos gyventojams yra suvienodinti.

Pabrangimą lėmė vienas iš esminių PPO principų, jog šalis negali teikti pirmenybės vienam užsienio prekybos partneriui prieš kitą, taip pat negali diskriminuoti užsienio prekių bei paslaugų. Taigi, visų šalių savininkams suvienodintos sąlygos registruoti ir apsaugoti intelektinę nuosavybę.

Įmonės, kurios aktyviai plečia veiklą Rusijoje, eksportuoja prekes ir teikia paslaugas, neturėtų pakeisti plėtimosi planų, nors ir gali patirti daugiau išlaidų, apsaugant intelektinę nuosavybę. Atvirkščiai, sumažėję muitai dar labiau paskatins prekių įvežimą, taip pat ir iš Lietuvos.

Suaktyvėjus prekių mainams ir keičiantis prekybos sąlygoms didesnės prekybos laisvės link, turėtų padidėti ir Rusijoje registruojamų intelektinės nuosavybės objektų skaičius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)