Bronzos medalio savininkais šioje svorio kategorijoje tapo japonas Shinichi Yumoto bei Yang Kyong-Ilas iš Šiaurės Korėjos.

Pirmasis lemiamoje kovoje 3:1 nugalėjo bulgarą Radoslavą Marinovą Velikovą, o antrasis tokiu pačiu rezultatu privertė pasiduoti Kazachstano imtynininką Dauletą Nijazbekovą.

Svorio kategorijoje iki 74 kg triumfavo praėjusių metų pasaulio čempionas amerikietis Jordanas Burroughsas, finale 3:0 įveikęs Irano sportininką Sadeghą Gourdazį bei savo pergalingų iš eilės dvikovų tarptautiniuose turnyruose skaičių padidinęs iki 38.

Bronzos apdovanojimai atiteko Uzbekistano imtynininkui Soslanui Tigijevui, kuris 3:0 nugalėjo vengrą Gaborą Hatošą, ir rusui Denisui Cargušui, 3:0 privertusiam pasiduoti kanadietį Matthew Judahą Gentry'į.

Taekvondo varžybų auksas - pietų korėjietei ir argentiniečiui

Dar du medalių komplektus Londono olimpinėse žaidynėse penktadienį išsidalijo taekvondo kovotojai.

Moterų svorio kategorijos iki 67 kg olimpinės čempionės titulą apgynė 26-erių metų Pietų Korėjos kovotoja Kyung Seon Hwang, finale 12:5 nugalėjusi Turkijos atletę Nur Tatar.

Bronos medaliais pasipuošė amerikietė Paige McPherson ir vokietė Helena Fromm.

Vyrų svorio kategorijoje iki 80 kg auksą iškovojo Panamerikos žaidynių nugalėtojas 25-erių metų argentinietis Sebastianas Eduardo Crismanichas, finale vos 1:0 privertęs pasiduoti pasaulio vicečempioną ispaną Nicolasą Garcią Hemmę.

Bronzos medaliai atiteko britui Lutalo Muhammadui ir Pekino olimpiados vicečempionui italui Mauro Sarmiento.

Amerikietės pagerino net 27 metus gyvavusį rekordą

Dar šeši medalių komplektai penktadienio vakarą išdalinti XXX vasaros olimpinių žaidynių lengvosios atletikos varžybose.

Moterų 5000 m bėgimo olimpinės čempionės titulą po aštuonerių metų susigrąžino planetos pirmenybių bronzos medalininkė 28-erių metų Meseret Defar iš Etiopijos. Ji finale sugaišo 15 minučių 4,25 sekundės ir vos 0,48 sekundės aplenkė antroje vietoje likusią pasaulio čempionę Vivian Cheruiyot iš Kenijos.

Pekino olimpiados čempionė kita Etiopijos bėgikė Tirunesh Dibaba (15:05,15) tenkinosi bronzos medaliu.

Moterų estafetės 4 po 100 m aukso medalius po šešiolikos metų iškovojo JAV bėgikės. Amerikietės - Tianna Madison, Allyson Felix, Bianca Knight ir Carmelita Jeter - distanciją nubėgo per 40,82 sekundės ir 0,55 sekundės pagerino net 27-erius metus Rytų Vokietijos kvartetui priklausiusį pasaulio rekordą.

Sidabro medaliai atiteko Jamaikos (41,41 sek.) sprinterėms, o bronza džiaugėsi Ukrainos (42,04 sek.) bėgikės.

Pekino olimpiados čempionės Rusijos atletės atrankoje liko dvyliktos ir į finalą nepateko.

Moterų kūjo metimo sektoriuje triumfavo 28-erių metų pasaulio čempionė bei pasaulio rekordininkė rusė Tatjana Lysenko. Tik balandį po dvejų metų diskvalifikacijos grįžusi rusė finale įrankį nuskraidino 78,18 m ir, pagerinusi olimpinį rekordą, 58 cm aplenkė antroje vietoje likusią lenkę Anitą Wlodarczyk, kuri prieš ketverius metus Pekine buvo tik šešta.

Bronzos medaliu džiaugėsi trečiosiose olimpinėse žaidynėse dalyvavusi ir pirmąjį olimpinį medalį iškovojusi vokietė Betty Heidler (77,13 m).

1500 m distancijoje dvigubą pergalę iškovojo Turkijos bėgikės - auksas atiteko 26-erių metų Asli Cakir Alptekin (4:10,23), sidabras - Gamze Bulut (4:10,40).

Trečia finišavo ir bronzos medaliu tenkinosi Etiopijoje gimusi, tačiau Bahreinui atstovaujanti Maryam Jamal (4:10,74).

Vyrų estafetę 4 po 400 m pirmą kartą žaidynių istorijoje laimėjo Bahamų salų bėgikai. Christopheris Brownas, Demetrius Pinderis, Michaelas Mathieu bei Ramonas Milleris finale sugaišo 2 minutes 56,72 sekundės ir, pagerinę šalies rekordą, nutraukė 28-is metus šioje estafetėje trukusią JAV (2:57,05) bėgikų hegemoniją.

Bronza atiteko Trinidado ir Tobago (2:59,40) kvartetui, o Pietų Afrikos Respublikos komanda, kuriai istoriniame finale bėgo abiejų kojų iki kelių neturintis Oscaras Pistorius, liko aštunta.

Vyrų šuolių su kartimi sektoriuje triumfavo olimpinį rekordą pagerinęs Europos čempionas prancūzas Renaudas Lavillenie (5,97 m), 6 cm aplenkęs sidabrą ir bronzą iškovojusius vokiečius atitinkamai Bjorną Otto ir Raphaelį Holzdeppe'ą.

Pekino olimpiadoje triumfavęs australas Steve'as Hookeris penktadienį finale neįveikė pradinio aukščio.