Pergalingus taškus baudos metimais paskutinėmis sekundėmis pelnė Linas Kleiza (0+1) ir Š. Jasikevičius (1+1).

Atrankos turnyro B grupės varžybose Lietuva 100:82 nugalėjo aikštės šeimininkę Venesuelą, o vėliau 80:86 pralaimėjo Nigerijai.

Puerto Rikas A grupėje 93:52 sutriuškino Jordaniją, bet 84:98 nusileido Graikijai.

Rungtynės

Lietuvos rinktinės starto penketas: Rimantas Kaukėnas, Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Linas Kleiza ir Robertas Javtokas.

Puerto Riko rinktinės starto penketas: Peteris Ramosas, J. J. Barea, Carlosas Arroyo, Ricky Sanchezas Rosa ir Nathanas Peavy.

Dvikova prasidėjo be jokios žvalgybos - greitais taškais keitėsi R. Sanchezas Rosa, M. Kalnietis ir Peteris Ramosas (2:4). Po J. Mačiulio ir M. Kalniečio tritaškių Lietuva pirmavo - 8:6. Vyko lygi ir atkakli kova (10:9). Po varžovų „centro“ 222 cm ūgio P. Ramoso, J. J. Barea ir C. Arroyo taškų Puerto Rikas atitrūko - 12:17, o Kęstutis Kemzūra buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Per tą atkarpą vienintelį lietuvių dvitaškį pataikė tik M. Kalnietis. Po J. J. Barea tritaškio puertorikiečių pranašumas tapo grėsmingas (14:22), bet Šarūnas Jasikevičius iki kėlinio pabaigos kiek sušvelnino deficitą - 16:22.

Jonas Mačiulis ir Ricky Sanchezas Rosa

Nors antras ketvirtis prasidėjo Š. Jasikevičiaus klaida, bet tuoj tolimą metimą pataikė Martynas Pocius, o iš po krepšio su pražanga įmetė Paulius Jankūnas - 22:22 (atkarpa - 6:0). Priešininkų vidurio puolėjas Danielis Santiago metimu iš po krepšio, C. Arroyo bauda, o Alexas Galindo tritaškiu vėl truktelėjo juos pirmyn - 22:28 (atkarpa - 0:6). Visas mūsiškių pastangas pasivyti niekais pavertė Davido Huertaso tritaškis - 25:31. Laimė, M. Pocius ir J. Mačiulis baudomis neleido Puerto Rikui pabėgti - 29:31. 17-ą min. P. Jankūnas reidu po krepšiu ir M. Pocius skrydžiu „žemė-oras“ po M. Kalniečio perdavimo po ilgesnės pertraukos persvėrė rezultatą - 33:31.

Abu Lietuvos rinktinės vidurio puolėjai R. Javtokas ir J. Valančiūnas šioje atkarpoje jau buvo prasižengę po tris kartus. Į A. Galindo tritaškį L. Kleiza atsakė keturiomis taikliomis baudomis iš penkių - 37:36. Varžovai netrukus pataikė dvitaškį, bet Š. Jasikevičius tritaškiu išvedė į priekį Lietuvos komandą (40:38). Per likusias 18 sek. puertorikiečiai rezultatyvios atakos nesurengė. Po 20 minučių mūšio Lietuvos rinktinė pirmavo - 40:38.

Linas Kleiza ir Ronaldo Balkmanas

Trečias ketvirtis prasidėjo R. Kaukėno dvitaškiu ir M. Kalniečio taikliomis baudomis - 44:38 (atkarpa - 4:0). Mūsiškių net trys kitos atakos buvo nerezultatyvios ir Puerto Rikas priartėjo - 44:41. Labai svarbiu momentu iš vidutinio nuotolio du kartus iš eilės įmetė R. Kaukėnas - 48:41. Įtemptoje kovoje varžovai nuolat vijosi lietuvius - 52:47. Po C. Arroyo metimo su R. Kaukėno pražanga Puerto Rikas jau kvėpavo į nugarą - 53:49. Į D. Songailos dvitaškį (55:49), priešininkai atsakė 4 „sausais“ taškais - 55:54. Kėlinio pabaigoje puikiai po krepšiu prasiveržė M. Pocius (57:54). Po 30 minučių žaidimo Lietuva pirmavo - 57:55.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo sudėtingu J. J. Barea metimu iš po krepšio (57:57), bet iš toli „įšovė“ M. Kalnietis (60:57), o J. Valančiūnas gynyboje prasižengė penktą kartą. Kitame mūsiškių puolime įmetė P. Jankūnas, iš vidutinio nuotolio pataikė R. Kaukėnas (64:57). Puertorikiečiai tuoj pat atsakė 6 „sausais“ taškais - 64:63 (C. Arroyo 3-tšk. ir A. Galindo 2+1 tšk.). Tuo metu tritaškį „kalė“ L. Kleiza (67:63), bet varžovai tuojau vėl atsakė 5 taškais iš eilės ir po C. Arroyo tritaškio persvėrė santykį - 67:68 (likus 3:07 min.).

Nervingoje mačo pabaigoje M. Kalnietis įmetė puskablį, dvi baudas prametė J. Mačiulis, bet gynyboje kamuolį iš C. Arroyo perėmęs L. Kleiza įdėjo jį į varžovų krepšį - 71:68 (likus 1:43 min.). Puolime lietuviai suklydo, Kai M. Kalnietis netiksliai perdavė kamuolį P. Jankūnui, o A. Galindo tritaškiu išlygino rezultatą - 71:71 (likus 1:04 min.). Kitoje atakoje J. Mačiulis neįmetė iš arti, kai buvo apsuptas trijų oponentų. D. Santiago buvo sustabdytas pražanga, bet, laimė, pataikė tik vieną baudą (71:72, likus 36,4 sek.). Po minutės pertraukėlės Lietuvos rinktinė surengė žaibišką ataką ir Š. Jasikevičius puskabliu iš po krepšio per D. Santiago persvėrė santykį (73:72, likus 31,5 sek.).

Puerto Rikas puolime prarado kamuolį, kai J. J. Barea perdavimą „balionu“ po krepšiu D. Santiagui perėmė J. Mačiulis, o pražanga sustabdytas L. Kleiza pataikė tik vieną baudą (74:72, likus 13 sek.). Priešininkai po mūsiškių krepšiu sužingsniavo (N. Peavy, likus 4,8 sek.), o pažeidus taisykles sustabdytas Š. Jasikevičius didmeistriškai realizavo abi baudas - 76:72 (likus 3,7 sek.). Paskutinis J. J. Barea metimas iš vidurio aikštės buvo desperatišas. Pergalė - 76:72 ir žengtas žingsnis į atrankos turnyro pusfinalį.

Lietuva - Puerto Rikas - 76:72 (16:22, 24:16, 17:17, 19:17).

Lietuva: Linas Kleiza (7 atk. kam., 2/6 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 7/9 baudos) ir Mantas Kalnietis (3/7 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 2/2 baudos) po 14, Šarūnas Jasikevičius 11 (3 rez. perdav., 3/7 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/2 baudos), Jonas Mačiulis 10 (11 atk. kam., 1/6 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 5/10 baudos), Martynas Pocius 9 (2/4 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/2 baudos), Rimantas Kaukėnas 8 (4/8 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai), Darius Songaila 3 (15:39, 1/1 dvitaškiai, 1/2 baudos), Paulius Jankūnas 7 (13:53, 3/3 dvitaškiai, 1/2 baudos), Robertas Javtokas (15:26, 1 atk. kam.) ir Jonas Valančiūnas (06:08, 3 atk. kam., 5 pražang.). Tomas Delininkaitis ir Deividas Dulkys nežaidė.

Puerto Rikas: Alexas Galindo 17 (2/3 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 2/2 baudos), J. J. Barea (4/11 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Carlosas Arroyo (3/7 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 1/3 baudos) po 13, Peteris Ramosas 9, Nathanas Peavy 8 (12 atk. kam.), Danielis Santiago 5 (4 atk. kam.), Ricky Sanchezas Rosa 4, Davidas Huertas 3 taškai.