Prieš savaitę Barselonoje 94:80 taip pat pajėgesni buvo katalonai.

„Žalgiriui“ ketvirtadienio mače dėl traumų negalėjo padėti net du lyderiai - kroatas Marko Popovičius ir amerikietis Sonny Weemsas.

Ketvirtą kartą iš eilės suklupusių Lietuvos čempionų šansai iškopti į Eurolygos TOP-8 etapą dabar dar labiau sumažėjo, bet galutinai neišnyko: dabar kauniečiams kituose turuose reikia kuo didesniu skirtumu įveikti Tel Avivo „Maccabi“ ir Kantu „Bennet“ ekipas bei laukti jų nesėkmių dvikovose su „Regal Barcelona“. Tokiu atveju katalonai laimėtų grupę, o kitos trys komandos savo sąskaitoje turėtų po 2 pergales ir 4 pralaimėjimus.

Beje, „Žalgiris“ kartu su F grupėje žaidžiančia Malagos „Unicaja“ yra vieninteliai klubai šį sezoną TOP-16 varžybose dar neturintys pergalių.

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketas šį kartą buvo be išimties lietuviškas: Mantas Kalnietis, Vytenis Lipkevičius, Dainius Šalenga, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas. Pirmas tris minutes abi komandos negalėjo pelnyti taškų, kol galiausiai užsitęsusią tylą nutraukė tritaškį pataikęs P. Jankūnas ir po dvitaškį pridėję D. Šalenga bei M. Kalnietis - įpusėjus kėliniui 7:0.

Visgi netrukus pirmuosius taškus įmetė ir svečiai iš Barselonos: po Chucko Eidsono ir Erazemo Lorbeko atakų - 9:5. Žalgiriečiams po Tomo Delininkaičio tolimo šūvio buvo pavykę atitrūkti iki 14:5, tačiau du iš eilės E. Lorbeko tritaškiai leido katalonams varžovų per daug nepaleisti į priekį - 13:19.

Antras ketvirtis prasidėjo Juano Carloso Navarro šou: ispanų snaiperis per dvi minutes pelnė 8 taškus, „Regal Barcelona“ spurtavo 10:2 ir persvėrė rezultatą savo naudai - 23:21. Visgi Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai nesutriko ir po Milovano Rakovičiaus bei M. Kalniečio taškų vėl susigrąžino trapų pranašumą - 26:23. Jį kauniečiai išlaikė iki pat didžiosios pertraukos - 32:30.

Trečiame kėlinyje iniciatyvos vėl ėmėsi J. C. Navarro, po kurio sėkmingos atkarpos „Regal Barcelona“ klubas išsiveržė į priekį 6 taškais - 42:36. Visgi tada žalgiriečiai sutankino savo gynybą ir svečiai net 4 min. negalėjo pelnyti taškų. Tiesa, „Žalgiris“ jų sukrapštė taip pat nedaug - tik tris (39:42). Iki ketvirčio pabaigos rezultatas pakito nesmarkiai - 43:47.

Lemiamą susitikimo dalį sėkmingiau pradėjo „Regal Barcelona“ žaidėjai, kurie po penkių iš eilės Ch. Eidsono taškų įgijo 9 taškų persvarą - 52:43. Laimei, laiku iššovė T. Delininkaitis, po kurio dviejų rezultatyvių išpuolių skirtumas sumažėjo jau tik iki 4 taškų - 48:52. Katalonus sunkią akimirką vėl į priekį patempė Ch. Eidsonas - amerikietis vienas įmetė dar penkis taškus (57:50, likus žaisti 5 min.).

Likus 3 min. svečiai pirmavo 60:52 ir dar turėjo kamuolį savo rankose. Po J. C. Navarro dvitaškio mačo baigtis jau buvo praktiškai aiški - 62:52. Per likusį laiką žalgiriečiai vienu tašku dar sušvelnino rezultatą, bet turėjo pripažinti savo pralaimėjimą 58:67.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ (Lietuva) - Barselonos „Regal Barcelona“ (Ispanija) 58:67 (19:13, 13:17, 11:17, 15:20).

„Žalgiris“: Tomas Delininkaitis 17 (4/5 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai), Milovanas Rakovičius 9 (1/4 baudos), Paulius Jankūnas 8, Dainius Šalenga (0/4 tritaškiai), Mantas Kalnietis (0/3 tritaškiai, 5 rez. perd., 4 klaidos) ir DeJuanas Collinsas po 6, Robertas Javtokas 4 (9 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 2 taškai. Tadas Klimavičius (8 min.) ir Vytenis Lipkevičius (15 min.) taškų nepelnė.

„Regal Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 18 (5/9 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai, 5 rez. perd.), Erazemas Lorbekas 16 (3/5 tritaškiai), Chuckas Eidsonas 15 (3/5 tritaškiai), Pete'as Mickaelas 7, Victoras Sada 4, Marcelinho Huertas 3, C. J. Wallace'as ir Boniface'as Ndongas po 2 taškus.

Blokai: „ Žalgiris“ 3 – „Regal Barcelona“ 1;

Klaidos: „ Žalgiris“ 12 – „Regal Barcelona“ 8.

* * *

Kitose H grupės rungtynėse ketvirtadienį Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkai namuose 75:60 (17:14, 22:27, 23:5, 13:14) įveikė Kantu „Bennet“ ekipą, iškovojo antrą pergalę ir pakilo į antrą vietą.

„Maccabi“: Davidas Blu 14, Lioras Eliyahu ir Keithas Langfordas po 12 taškų.

„Bennet“: Gianluca Basile 20 (4/8 tritaškiai), Giorgi Shermadini 15 taškų (10 atk. kam.).

Penkto turo rungtynes „Žalgiris“ žais po dviejų savaičių, vasario 23 d., išvykoje su Tel Avivo „Maccabi“ klubu.