aA
Pirmą kartą Lietuvoje skelbiami "Užkniso juodai apdovanojimai". Tautiečiai turės progą išsirinkti tuos, kurie dėl begalinio populiarumo ir (arba) dėl įkyrumo – tikrąja šio žodžio prasme... "užkniso juodai", teigiama pranešime spaudai.
© Corbis/Scanpix
Pirmaisiais metais balsuoti galima 11-oje nominacijų: UJ filmas, UJ automobilis, UJ spalva, UJ atlikėjas (-a)/grupė, UJ politikas (-ė), UJ TV asmenybė, UJ reklama, UJ patiekalas, UJ daina, UJ produktas/prekės ženklas ir UJ ssmeniškai nuo savęs. Labiausiai užknisusių asmenų bei reiškinių bus galima ieškoti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

"Jei, pavyzdžiui, kas nors nebegali pakęsti Britney Spears - drąsiai galima už ją balsuoti!, - sakė idėjos sumanytojas ir UJA prekės ženklo savininkas Kristupas Baublys. - Tikiuosi, kad lietuviai balsuos aktyviai ir renginys taps tradiciniu. Juk mes, kaip ir kiekviena normali tauta, mėgstame piktintis. Na, gal mes net labiau nei bet kuri kita tauta..." Pirmąsias anketas jau galima rasti naujos kompaktinės plokštelės "Popsas užkniso juodai" pakuotėje. Kol kas tai vienintelis produktas, tapęs „UJA 2005“ ruporu.

"Greitai tikimės pasiūlyti ir patogesnę balsavimo galimybę: geriant mėgstamą alų, naudojantis įprastomis mobiliųjų telekomunikacijų paslaugomis taip pat bus suteikiama galimybė rinkti labiausiai užknisusius“, - pasakojo K.Baublys.

Balsavimas vyks iki 2005 m. gegužės 15 d., rezultatai paskelbti birželio pradžioje, o po to tikimasi surengti apdovanojimus. Balsavimo anketos bus anoniminės, kurias užpildžius reikės išsiųsti paštu.

Organizatoriai prisipažįsta, kad kol kas tai tik eksperimentinis sumanymas, tad neturi ypač didelių užmojų. Tai tik originali idėja. "Viskas priklausys nuo to, ar aktyviai žmonės balsuos, koks bus susidomėjimas ir ar pavyks prikalbinti daugiau partnerių dalyvauti šioje akcijoje. Aš pats labai laukiu rezultatų - smalsu sužinoti, kas vis dėl to labiausiai nervina ir ant ko pyksta Lietuvos žmonės, - aiškino K.Baublys. - Beje, balsavimas bus įmanomas tik pildant specialias pažymėtas anketas, kurias žmonės gaus įsigiję tam tikras prekes, pvz., kompaktinę plokštelę, alų ar pan. (kol kas jas galima rasti tik diske "Popsas užkniso juodai"). Toks balsavimo būdas yra labiau atsakingas nei, tarkim, balsavimas internete, kur tereikia suspaudyti mygtukus", - teigia K.Baublys.

Idėja surengti precedento neturinčius "Užkniso juodai apdovanojimus" Kristupui kilo pamačius jau kultiniais tapusius Andriaus Mamontovo marškinėlius su užrašu „Popsas užkniso juodai“. Beje, šie marškinėliai „pakrikštijo“ ir naująjį populiarių dainų rinkinį, kurį ką tik išleido "Zet Records". „Andrius iš apdovanojimų idėjos skaniai pasijuokė ir pripažino, kad Lietuvai tikrai reikėjo savotiškų „aviečių“. Tik nežinau, kaip Andrius reaguotų, sužinojęs, jog nominacijoje "Užkniso juodai grupė/atlikėjas (-a) tapo nugalėtoju...“ – šypsojosi K. Baublys.

"Vargu ar tautos išrinkti "užknisę juodai" asmenys išdrįs atvykti atsiimti jiems skirto prizo (jei, žinoma, toks bus), tačiau vis dėlto pretendentai į šias nominacijas nebūtinai - neigiami ar nemėgstami personažai. Didžiausia jų "nuodėmė" greičiausiai bus tiesiog begalinis populiarumas", - sakė K. Baublys.

"Užkniso juodai apdovanojimų" organizatorius K.Baublys tvirtino, kad balsavimas bus audituojamas. "Viską darysime skaidriai ir užtikrintai, kad niekas nedrįstų abejoti rezultatais", - teigė idėjos sumanytojas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.