Mūsiškiai panaikino priešininkų 16 taškų persvarą (24:40) ir turėjo šansą išplėšti pergalę, kai likus 12 sekundžių pirmavo (62:61) ir turėjo kamuolį savo rankose. Gaila, kad Tyrese'o Rice'o klaida leido krasnodariečiams išlyginti rezultatą (62:62), o pratęsimui „Lietuvos rytui“ jau pritrūko jėgų.

Kitose L grupės rungtynėse italų Trevizo „Benetton“ klubas savo aikštėje laimėjo prieš Berlyno ALBA komandą iš Vokietijos rezultatu 72:64 (22:17, 22:14, 14:23, 14:10).

Rungtynės

„Lietuvos ryto“ starto penketas Tyrese'as Rice'as, Renaldas Seibutis, Artūras Jomantas, Lawrence'as Robertsas ir Jonas Valančiūnas dvikovą pradėjo gana sėkmingai. Nors pirmus taškus pelnė varžovų legionierius Ali Traore (2:0), T. Rice'as tuoj išlygino rezultatą (2:2), o po R. Seibučio metimo mūsiškiai pirmavo - 6:3. T. Rice'o ir J. Valančiūno pastangomis vilniečiai įgijo 4 taškų persvarą - 12:8. Bet tada sekė nesėkminga atkarpa 0:10 ir Krasnodaro krepšininkai pavojingai pabėgo - 12:18. Po pirmų 10 minučių kovos „Lietuvos ryto“ deficitas buvo 4 taškai - 16:20.

Antras ketvirtis prasidėjo Stepono Babrausko taškais (18:20). Netrukus Alesandras Rašičius išlygino santykį 22:22. Tačiau „Lietuvos rytas“ vėl įkrito į gilią žaidybinę duobę ir pralaimėjo atkarpą net 0:13 (22:35). Po Kelvino Riverso tritaškio ir Lionelio Chalmerso dvitaškio „Lokomotiv-Kuban“ ekipa įgijo rekordinį 16 taškų pranašumą - 24:40. „Juodą tarpsnį“ pagaliau nutraukė J. Valančiūnas (26:40). Tokie skaičiai ir degė švieslentėje po dviejų kėlinių.

Nors trečią ketvirtį dvitaškiu pradėjo Roderickas Blakney (26:42), bet iniciatyvą perėmė „Lietuvos rytas“. R. Seibučio (6 tšk.), T. Rice'o (5 tšk.), J. Valančiūno (2 tšk.) ir S. Babrausko (2 tšk.) pastangomis mūsiškiams pavyko priartėti - 41:44 (atkarpa - 15:4). Tačiau dar viena duobė (0:5) leido Krasnodaro klubui vėl atsitiesti - 44:51. Tik L. Robertso tritaškis sugrąžino vilniečiams viltį - 48:51. Po 30 minučių kovos „Lokomotiv-Kuban“ komanda pirmavo - 48:53.

Lemiamas kėlinys prasidėjo Sergejaus Bykovo baudos metimu, bet netrukus S. Babrauskas dar per žingsnelį priartino mūsiškius - 51:54. Tačiau R. Blakney tritaškis pablogino vilniečių padėtį - 51:57. Vėliau abiejų komandų krepšininkai net dvi minutes atakavo netaikliai ir rezultatas nesikeitė. „Sausą“ atkarpą baudomis nutraukė tas pats R. Blakney ir „Lietuvos ryto“ laivas pamažu vėl ėmė grimzti (51:59, atkarpa - 0:4).

Laimė, tuo metu pataikė Predragas Samardžiskis ir R. Seibutis (55:59). Netrukus R. Seibutis įmetė vieną baudą (56:59), o S. Babrauskas - dvi ir skirtumas ištirpo iki minimalaus (58:59, likus 2 min.). Sėkmingai apsigynęs „Lietuvos rytas“, surengė dar vieną ataką ir R. Seibučio pastangomis persvėrė santykį - 60:59. Tas pats R. Seibutis padidino mūsiškių persvarą iki 62:59 (likus 24 sek.).

Pražanga sustabdytas R. Blakney pataikė abi baudas (62:61, likus 22 sek.), o kitoje atakoje vilniečių įžaidėjas T. Rice'as prarado kamuolį (likus 12 sek.). Vėl neleistinai sustabdytas R. Blakney (likus 6 sek.) pataikė tik vieną baudą ir komandoms teko žaisti pratęsimą (62:62). Jo galėjo padėti išvengti S. Babrauskas, bet jo tritaškis buvo netaiklus.

Pratęsimą spurtu 4:0 pradėjo aikštės šeimininkai (62:66). Nors L. Robertsas dar sušvelnino santykį (64:66), varžovų snaiperio S. Bykovo tritaškis nutolino Krasnodaro ekipą (64:69). Daugiau priešintis „Lietuvos rytas“ neturėjo jėgų ir „Lokomotiv-Kuban“ komanda pergalingai pabėgo - 66:74. Pasinaudoję mūsiškių sutrikimu, priešininkai mačo pabaigoje įgijo net 14 taškų persvarą (67:81), kuri gali turėti įtakos atsakomose rungtynėse Vilniuje ar bendrai įmestų-praleistų taškų statistikai.

Rezultatas:

„Lokomotiv-Kuban“ - „Lietuvos rytas“ - 81:67 (20:16, 20:10, 13:22, 9:14, 19:5).

„Lokomotiv-Kuban“: Jeremiah Massey 17 (3/7 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 5/6 baudos), Ali Traore 15 (9 atk. kam., 5/8 dvitaškiai, 5/8 baudos), Kelvinas Riversas (1/4 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Roderickas Blakney (1/1 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 5/6 baudos) po 13, Primožas Brežecas (3/5 dvitaškiai, 4/7 baudos) ir Sergejus Bykovas (2/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 3/4 baudos) po 10, Lionelis Chalmersas 2, Maksimas Grigorjevas 1 taškas.

„Lietuvos rytas“: Steponas Babrauskas 17 (4/8 dvitaškiai, 1/6 tritaškiai, 6/7 baudos), Renaldas Seibutis 15 (5/10 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 5/6 baudos), Tyrese‘as Rice‘as 9 (6 klaid., 3/12 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), Jonas Valančiūnas 8 (13 atk. kam., 4/8 dvitaškiai, 4 klaid.), Aleksandras Rašičius (2/3 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 1/2 baudos) ir Lawrence'as Robertsas (9 atk. kam., 1/4 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai) po 5, Mindaugas Katelynas 4 (4 atk. kam., 3 klaid.), Artūras Jomantas (11 min., 2 atk. kam., 1/1 dvitaškiai) ir Predragas Samaradžiski (18 min., 5 pražang., 8 atk. kam., 1/2 dvitaškiai) po 2 taškus. Vilmantas Dilys nežaidė.

Statistika:

Dvitaškiai: „Lokomotiv-Kuban“ 16/38 (42 proc.) – „Lietuvos rytas“ 22/51 (43 proc.);

Tritaškiai: „Lokomotiv-Kuban“ 8/19 (42 proc.) – „Lietuvos rytas“ 3/17 (17 proc.);

Baudų metimai: „Lokomotiv-Kuban“ 25/35 (71 proc.) – „Lietuvos rytas“ 14/17 (82 proc.);

Atkovoti kamuoliai: „Lokomotiv-Kuban“ 29 – 47 „Lietuvos rytas“;

Rezultatyvūs perdavimai: „Lokomotiv-Kuban“ 15 – 5 „Lietuvos rytas“;

Klaidos: „Lokomotiv-Kuban“ 14 – 23 „Lietuvos rytas“;

Perimti kamuoliai: „Lokomotiv-Kuban“ 9 – 7 „Lietuvos rytas“;

Blokai: „Lokomotiv-Kuban“ 5 – 3 „Lietuvos rytas“;

Pražangos: „Lokomotiv-Kuban“ 22 - 31 „Lietuvos rytas“.

Kitas rezultatas:

„Benetton“ - ALBA - 72:64 (22:17, 22:14, 14:23, 14:10).

„Benetton“: Jobey Thomas 14, Benjaminas Ortneris 13, Jeffrey Viggiano 12, Sani Bečirovičius 11, Marcusas Goree 8, Massimo Bulleri 6 taškai.

ALBA: Dahaunas Woodas 18, Kyle'as Weaveris 13, Bryce'as Tayloras 10, Derrickas Allenas ir Heiko Schaffarttzik po 9 taškus.