aA
Vengrijos kūjo metikas Adrianas Annusas, po pergalės Atėnų olimpinėse žaidynėse diskvalifikuotas už dopingo testų neatlikimą, atsisako grąžinti jam įteiktą aukso medalį.
Irina Koržanenko
© EPA-ELTA
"Neatiduosiu medalio, nes vertinu save kaip olimpinį čempioną", - pareiškė vengras gimtajame mieste Sombatelyje.

Vengras buvo diskvalifikuotas, kai neįvykdė Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) reikalavimo iki penktadienio pateikti savo šlapimo mėginį. Jo turimas aukso medalis turi būti perduotas japonui Koji Murofushi.

31 metų vengras Atėnuose buvo tikrinamas dukart, įskaitant ir po pergalės rugpjūčio 22-ąją. Abu testai buvo neigiami, bet IOC pareikalavo dar vieno testo, nes kilo įtarimas, jog vengras pasinaudojo iš anksto parengtu mėginio dublikatu.

IOC sekmadienį paskelbė, jog, ištyrus abu vengro pateiktus mėginius, paaiškėjo, kad jie priklauso skirtingiems asmenims.

A.Annusas po pergalės Atėnuose paskelbė apie karjeros pabaigą. Po konsultacijų su teisininkais jis kuria planus pradėti bylinėjimąsi.

Beje, A.Annusas treniravosi pas tą patį trenerį, kaip ir disko metikas Robertas Fazekasas, irgi Atėnuose užėmęs pirmąją vietą ir dėl machinacijų su mėginiais netekęs aukso medalio. Kadangi disko metikų apdovanojimas vyko kitą dieną po varžybų, aukso medalis buvo iškart įteiktas lietuviui Virgilijui Aleknai.

Atėnuose įkliuvę vengrų atletai buvo sukūrę apgaudinėjimo sistemą pateikiant šlapimo mėginius. Kontrolės metu jie atsisakydavo gerti pasiūlytus gėrimus ir laukdavo progos pateikti iš anksto parengtą švarų mėginį, kuris buvo implantuotas sportininkų organizme.

Irina Koržanenko
© EPA-ELTA

Rusijos rutulio stūmikė Irina Koržanenko, užėmusi pirmąją vietą Atėnų olimpinių žaidynių varžybose, kurios buvo surengtos Senovės Olimpijoje, taip pat toliau atsisako grąžinti aukso medalį, kuris iš jos atimtas už dopingo vartojimą.

Ji teigia esanti nekalta, nors sportininkės organizme rastas anabolinis steroidas stanozololas.

"Man medalio grąžinimas reikštų savęs išdavimą ir prisipažinimą kalta, tačiau aš jaučiuosi nekalta", - teigė ji Rusijos žiniasklaidai.

30-metė sportininkė gimtajame Rostove surengtoje konferencijoje sakė: "Aš nepavogiau to medalio, aš jį garbingai pelniau".

Rusė jau buvo bausta už dopingo vartojimą dvejų metų diskvalifikacija, kuri baigėsi 1999 metais. Dabar jai gresia diskvalifikacija iki gyvos galvos.

Rusijos olimpinio komiteto viceprezidento Valerijaus Kuzino teigimu, toks jos elgesys gali užtraukti sankcijas visai Rusijos lengvajai atletikai.

"Jeigu ji greitai negrąžins medalio, Tarptautinė lengvosios atletikos federacija gali nubausti mūsų federaciją, o blogiausiu atveju - ir visus sportininkus, neleisdama jiems dalyvauti varžybose", - sakė jis.

Rusė medalį laimėjo rugpjūčio 18-ąją, o paaiškėjus teigiamiems dopingo testo rezultatams, iškart pareiškė, kad perdavė medalį broliui nuvežti jį namo.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.