aA
Belgijos GP lenktynių metu net trys bolidai, apauti „Michelin“ padangomis pasitraukė iš varžybų dėl galinės dešinės padangos sprogimo. Kompanija jau rado šių gedimų priežastį – tai aštri Bus-Stop posūkio bordiūro dalis.
Priminsime, kad sekmadienio lenktynėse Spa žiede J.Buttono „BAR-Honda“, D.Coulthardo „McLaren“ ir J.P.Montoyos „Williams“ bolidų galinės dešiniosios padangos sprogo visiškai netikėtai, lenktynininkai tiesiog važiavus tiesiai. „Michelin“ išsiaiškino, kad visos padangos buvo pažeistos, kuomet lenktynininkai įveikdavo Bus-Stop posūkio pradžią agresyviai kirsdami posūkį t.y. užvažiuodami ant bordiūro išorinio krašto.

„Michelin“ F-1 projekto vadovas Pascalis Vassselonas teigė: „Mes pastebėjome iškilimą bordiūro krašte, kuris yra arčiau žolės Bus-Stop posūkio pradžioje. Šio iškilimo kraštas buvo juodas, kas įrodo daugkartinį užvažiavimą ant jo.“

Penktadienį, kuomet į avariją Eau Rouge posūkyje pateko „Toyota“ pilotas-bandytojas Ryanas Briscoe, o avarijos priežastimi buvo ta pati galinė dešinioji padanga, „Michelin“ rado panašų iškilimą Bus-Stop posūkio pabaigoje, ties „išėjimu“ į starto-finišo tiesiąją.

„Organizatoriai išsprendė šią problemą iki kvalifikacijos, bet net negalvojome, kad ta pati problema yra posūkio pradžioje“, - kalbėjo P.Vasselonas.

Taigi, oficiali padangų sprogimų priežastis nebuvo avarijų metu trasoje atsiradusios aštrios anglies pluošto dalelės, bet bordiūro dalis.

Daugiau informacijos ieškokite www.f-1.lt.