aA
Švedijos teismas ketvirtadienį atmetė „Saab“ prašymą suteikti apsaugą nuo kreditorių ir taip padėti išspręsti finansines problemas laukiant investuotojų iš Kinijos, rašo „Reuters“.
© Scanpix

Teismas išplatino pranešimą kuriame teigiama, kad nėra jokių priežasčių tikėti, kad savanoriška reorganizacija bus veiksminga.

„Saab“ savininkė bendrovė „Swedish Automobile“ teigė, kad prašymas suteikti apsaugą nuo kreditorių buvo pateiktas norint „užtikrinti trumpalaikį stabilumą, tuo pat metu pritraukiant papildomas lėšas“. „Mes supratome, kad savanoriška reorganizacija mums duos reikalingo laiko, siekiant apsaugoti ir stabilizuoti verslą“, – trečiadienį sakė „Saab“ vykdomasis direktorius Victoras Mulleris.

Ketvirtadienį „Saab“ išplatintame pareiškime teigiama, kad kompanija yra nusivylusi tokiu teismo sprendimu.

V. Mulleris pripažino, kad kompanijos skolos detalių tiekėjams siekia 150 mln. eurų.

Nuo balandžio dėl skolų tiekėjams „Saab“ gamyba sustabdyta.

„Saab“ vis dar laukia Kinijos leidimo šios šalies kompanijoms „Zhejiang Youngman Lotus Automobile“ ir „Pang Da“ investuoti į „Saab“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.