Trečią vietą užėmė Danijos atstovas Mortenas Hansenas (2:04,86 min.).

Atrankoje D. Rapšys 200 m nugara (29 dalyviai) įveikė per 2 minutes 6,62 sekundės ir užėmė ketvirtą vietą

Penkiolikta merginų 400 m distanciją laisvuoju stiliumi (24 dalyvės) įveikė ir pirmadienį B finale (dėl 9-16 vietų) varžėsi Aistė Kubiliūtė, atrankoje sugaišusi 4 minutes 37,47 sekundės.

Deja, B finale 14-metei nepavyko aplenkti nė vienos varžovės (4:41,34 min.) ir galutinėje įskaitoje ji finišavo 16-ta.

Kitų jaunųjų Lietuvos plaukikų startai atrankos varžybose:

Merginos

Estafetė 4 po 100 m l. st. (19 komandų):

10. Lietuva (Eva Gliožerytė, Aistė Kubiliūtė, Viktė Labanauskaitė, Rūta Meilutytė) - 4:06,50.

Vaikinai

100 m laisvu stiliumi (32 dalyviai):

22. Jevgenijus Rogozinas - 54,19.

Estafetė 4 po 100 m l. st. (21 komanda)

14. Lietuva (Povilas Strazdas, Jevgenij Rogozin, Deividas Mergevičius, Danas Rapšys) - 3:37,27.

Tenisininkų varžybose – permaininga sėkmė

Europos jaunimo olimpiniame festivalyje pergalę iškovojo ir nesėkmę patyrė tenisininkė Akvilė Paražinskaitė.

Lietuvė merginų vienetų varžybų pirmame rate pirmadienį 6:0, 6:0 sutriuškino Islandijos atstovę Herą Bjork Brynjarsdottir, bet antrame etape 2:6, 1:6 pralaimėjo trečią reitingą turinčiai čekei Katerinai Siniakovai.

Į aštuntfinalį pateko Justina Mikulskytė. Ji startavusi antrajame rate 6:1, 6:3 nugalėjo britę Sabriną Federici.

Vaikinų turnyre nepasisekė Almantui Oželiui, kuris pirmame susitikime 6:3, 6:7 (4:7), 5:7 nusileido italui Riccardui Chessari.

Vaikinų turnyre antrąjį reitingą turėjęs Mantas Bugailiškis antrojo rato mače 4:6, 6:1, 4:6 pralaimėjo graikui Eleftheriosui Theodorou.

Europos jaunimo vasaros olimpinio festivalio varžybas pradėjo ir lengvaatlečiai

Pirmadienį varžybas pradėjo ir lengvaatlečiai. Dėl medalių lietuviai varžėsi merginų ir vaikinų 2000 m kliūtinio bėgimo distancijose.

Geriau sekėsi Violetai Godlevskai, kuri distanciją nubėgo per 7 minutes 24,93 sekundės ir užėmė devintą vietą tarp dvylikos dalyvių.

Čempione tapo rumunė Dana Elena Loghin (6:40,93), sidabras atiteko vokietei Johannai Christinei Schulz (6:46,49 ), bronza - serbei Oljai Nikolič (6:48,05).

Vaikinų varžybose Andrius Šliapcevas sugaišo 6 minutes 25,93 sekundės ir, aplenkęs vieną varžovą, finišavo dešimtas.

Aukso medalį iškovojo ispanas Gonzalo Basconelo (5:54,60), aplenkęs prizininkais tapusius italą Italo Quazzolą (5:56,30) bei vokietį Johannesą Motschmanną (5:57,37).

Atrankos varžybose pirmadienį sėkmingiausiai startavo Modesta Morauskaitė, kuri laimėjo 400 m distancijos pusfinalio bėgimą ir, pagerinusi šalies penkiolikmečių rekordą - 54,31 sek., su geriausiu rezultatu pateko į finalą.

Per žingsnį nuo finalo liko šuolininkė į aukštį Gintarė Nestackytė. Ji, kaip ir dar devynios sportininkės, įveikė 174 cm aukštį, tačiau, išnaudojusi daugiau bandymų, liko už finalinio dvyliktuko ribos - keturiolikta.

Keturioliktą vietą tarp 19-os dalyvių atrankoje užėmė ir trišuolininkė Gabrielė Šlapokaitė, nušokusi 12,06 m. Ją nuo išsvajotojo dvyliktuko skyrė vos 17 centimetrų.

Rokas Pacevičius 400 m pusfinalyje nubėgo per 49,98 sekundės ir, pagerinęs asmeninį rekordą, liko tryliktas tarp aštuoniolikos atletų. Jį nuo finalo skyrė 0,81 sekundės.