aA
Pagerbdami 1941-ųjų vasarą ir rudenį sušaudytų tėvų ir senelių atminimą, iš Pietų Afrikos, Izraelio, JAV Didžiosios Britanijos, Australijos ir kitų šalių į Kupiškį suvažiavę žydai antradienį ant buvusios sinagogos sienos atidengė memorialą.
Kupiškyje gyvenusios gydytojos etnografės Stefanijos Glemžaitės iškart po karo sudarytas sušaudytų miestelio ir jo apylinkių žydų sąrašas buvo saugomas Panevėžyje, o jo kopija - Kupiškio muziejuje. Čia ją 1997 m. ir atrado pirmą kartą iš Amerikos į senelių gimtinę atvažiavęs Normanas Mejerovičius ir jo giminaičiai iš kitų šalių.

Kupiškėnų Mažąja raudų siena pavadintą memorialą atidengė jauniausieji svečiai - aštuonerių ir dešimties metų vaikai. "Jiems teko didžiulė garbė ir reta galimybė pagerbti savo senelių senelius", - Eltai sakė N. Mejerovičius.

Memorialas, kuriame iškaltos 816 žydų pavardės, pastatytas žuvusiųjų artimųjų lėšomis. Jo atidengimo ceremonijoje, pamaldose, kurios vyko buvusioje Kupiškio sinagogoje dalyvavo ne tik 47 žuvusiųjų artimieji, bet ir apie 20 Lietuvos žydų bendruomenių bei Izraelio žiniasklaida.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.