Mūsų šalies komandos lyderis Jonas Valančiūnas žaidė tik 19 minučių, tačiau be klaidų atakuodamas spėjo surinkti 25 taškus ir 17 atkovotų kamuolių.

Korėjiečiai pirmąjį mačą čempionate 93:109 pralaimėjo Kanados krepšininkams.

Kitose C grupės rungtynėse penktadienį Kroatijos rinktinė po nelengvos kovos 88:84 nugalėjo Kanados ekipą ir tapo vienvalde lydere bei užtikrino vietą kitame etape ne tik sau, bet ir lietuviams.

Susitikimu su Kanada varžybas C grupėje Lietuvos rinktinė užbaigs šeštadienį.

Čempionate dalyvauja 16 rinktinių suskirstytų į keturias grupes. Į antrąjį etapą pateks po tris geriausias grupių komandas.

C grupės turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)

1.Kroatija20+17
2.Lietuva11+40
3.Kanada11+12
4.P. Korėja02–69

Rungtynės

Jono Valančiūno ir Rolando Jakšto vedami lietuviai susitikimą pradėjo energingai ir greitai šovė pirmyn (8:1). Įsimėtė Edgaras Ulanovas ir Vytenis Čižauskas, o Lietuvos rinktinės ekspresas vis didino greitį (16:3).

Be klaidų atakavęs J. Valančiūnas smaginosi ir ne kartą džiugino aistruolius dėjimais. Dvigubą dublį vidurio puolėjas surinko jau per pirmąsias 10 minučių – 17 taškų ir 11 atkovoti kamuoliai. Tuo metu lietuvių persvara ir toliau didėjo, o likus dar dviem minutėm iki kevirtčio pabaigos tapo triuškinanti (28:7). Po 10 minučių žaidimo mūsiškiai pirmavo 33:11.

Antrojo ketvirčio pradžioje lietuviai šiek tiek stabtelėjo, tačiau netrukus vėl įsivažiavo, kai keletą metimų iš eilės pataikė Arnas Butkevičius. Vėliau taškus rinko V. Čižauskas ir Žygimantas Skučas, o skirtumas tarp komandų vis augo (49:21).

Ž. Skučo metimas ketvirčio viduryje fiksavo jau nepadorų skirtumą (51:21), bet lietuviams ir tai buvo ne riba. Kėlinio pabaigoje mūsiškių pranašumas buvo pasiekęs 33 taškus, o įpusėjus rungtynėms švieslentėje degė skaičiai 63:32.

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai ėmė daugiau klysti, tad ir atakų viesulas prislopo. Bet stabtelėjimas buvo trumpas. Įsibėgėjęs snaiperis Deividas Pukis rinko taškus ir po jo tolimo šūvio skirtumas tarp ekipų pasiekė naujas aukštumas (72:36) ir jas šturmavo toliau – 78:38 po V. Čižausko dvitaškio.

Lietuvos krepšininkų pyktis po nesėkmingo pirmojo mačo liejosi per kraštus – sužaidus 28 minutes V. Čižausko metimas fiksavo 50 taškų persvarą (92:42). Ketvirtam kėliniui beliko vienas klausimas – kokiu skirtumu lietuviai laimės mačą.

Paskutiniame kėlinyje lietuviai apsukas sumažino, tačiau ir tai nesutrukdė išsaugoti milžinišką persvarą. Vienintelis elementas, turėjęs suneraminti Lietuvos rinktinės trenerį Kazį Maksvytį, buvo dažnos mūsiškių klaidos.

Statistika

Lietuva – P. Korėja 117:64 (33:11, 30:21, 31:12, 23:20)

Lietuva: Jonas Valančiūnas 25 taškai (11/11 dvit., 3/3 baudų; 17 atk. kam., 2 blk.), Vytenis Čižauskas 22 (11/12 dvit., 0/2 baudų; 7 atk. kam., 7 rez. perd.), Arnas Butkevičius 15 (2/2 trit., 4/7 dvit., 1/2 baudų), Edgaras Ulanovas 13, Egidijus Mockevičius 11 (11 atk. kam., 3 blk.), Žygimantas Skučas 10 (5 atk. kam.), Deividas Pukis 7 (6 atk. kam.), Rolandas Jakštas 6, Rokas Giedraitis 5 (5 atk. kam.), Renaldas Simanavičius 3 (7 rez. perd.).

Tautvydas Sabonis (17:01 min.) taškų nepelnė, o piršto traumą patyręs Dovidas Redikas nežaidė.

Pietų Korėja: Kimas Junas Ylas 13 (6/17 dvit., 1/2 baudų), Lee Seounghyunas 12, Heo Ungas 10, Lee Dongas Yeopas 9, Choi Seungwookas ir Kimas Giyunas (5 rez. perd.) po 6, Moonas Seonggonas, Kimas Hyeongjunas ir Hanas Wuiwonas po 2.

Dvitaškiai: Lietuva 46/66 (70 proc.) – P. Korėja 25/61 (41 proc.)

Tritaškiai: Lietuva 3/9 (33 proc.) – P. Korėja 3/27 (11 proc.)

Baudų metimai: Lietuva 16/23 (70 proc.) – P. Korėja 5/6 (83 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 47 – P. Korėja 19

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 28 – P. Korėja 15

Klaidos: Lietuva 24 – P. Korėja 13

Perimti kamuoliai: Lietuva 6 – P. Korėja 14