„Tai didžiulė socialinė problema – Lietuvoje 2009 m. buvo beveik 270 tūkstančių neįgaliųjų, iš jų daugiau nei 173 tūkstančiai – darbingo amžiaus, tačiau tik kiek daugiau nei 40 tūkstančių turėjo darbą“, - sako Neįgaliųjų socialinių įmonių sąjungos direktorius Gediminas Bartkus.

Tai, kad valstybė ir visuomenė turėtų atkreipti didesnį dėmesį į neįgaliųjų integraciją į šalies darbo rinką, pabrėžia ir „Workability Europe“ - didžiausios Europos organizacijos, vienijančios darbą neįgaliesiems suteikiančias ir padedančias rasti įmones bei organizacijas – prezidentas Hansas Victoras Vrindas.

Neįgaliųjų socialinių įmonių sąjungos vadovas G. Bartkus pastebi, kad visuomenėje, kalbant apie žmonių su negalia galimybes dirbti, visa dar vyrauja stereotipai. „Susidaro įspūdis, kad manoma, jog neįgalieji tegali pinti vyteles, tuo tarpu žmonės su negalia sėkmingai darbuojasi ir IT bendrovėse, ir baldų, maisto pramonės gamybos įmonėse, ir paslaugų sektoriuje. Tereikia, kad visuomenė, valstybė ir verslas jais patikėtų ir suteiktų galimybes dirbti“, - sako G.Bartkus.

„Workability Europe“ duomenimis, Europos Sąjungos šalyse apie 45 proc. neįgaliųjų turi darbą, Švedijoje šis skaičius siekia 62 proc., Danijoje - 52 proc.

Neįgaliųjų socialinių įmonių sąjungai šiuo metu priklauso 20 bendrovių, kuriose, 2011 m. gegužės mėnesio duomenimis, dirbo 756 neįgalūs darbuotojai – daugiau nei trečdalis visų socialinėse įmonėse dirbančių neįgaliųjų.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją