Iš pradžių 21-erių metų R.Sludnovas 50 m krūtine įveikė per 27,25 sekundės bei tapo šios rungties varžybų nugalėtoju. Rankiniu teisėjo chronometru užfiksuotas šis Rusijos plaukiko rezultatas yra 0,14 sekundės geresnis nei planetos rekordas, jau keturis mėnesius priklausantis amerikiečiui Edui Mosesui.

Beje, rekordinio plaukimo metu sugedo būtent ketvirtojo baseino takelio, kuriuo plaukė nugalėtoju tapęs R.Sludnovas, elektronika.

Varžybų organizatoriai Rusijos plaukikui, kuris liepos mėnesį pasaulio čempionate Japonijoje pelnė aukso ir sidabro medalius, nusprendė leisti dar kartą siekti rekordo.

Puikios sportinės formos esantis Rusijos plaukikas po trumpo poilsio tą pačią distanciją krūtine įveikė lėčiau, tačiau vėl per rekordinį laiką - 27,36 sekundės.

Tačiau ir šįkart R.Sludnovo pastangos buvo bergždžios, kadangi plaukiko starto metu elektroninis chronometras nebuvo tiksliai nustatytas nulinėje pozicijoje.