aA
Nors kalendorius jau skelbia pavasarį, keliai dar apledėję, o pakelės užverstos sniegu. Tad vėlyvomis popietėmis kino centras „Garsas“ kviečia panevėžiečius tikrojo pavasario ieškoti kino salėje. Europos šalių kino klubas atvėrė duris ir kas pirmadienį pristato nekomercinį Europos filmą originalo kalba su angliškais subtitrais nemokamai.
Moterys
© Corbis

Kovo 14 d. kino gurmanus kviečiame į danų filmą „Ša, mažas vaikeli“ („Se min kjole“, rež. Hella Joof, 2009 m.), kurį atrinko Danijos kino instituto ekspertai, o Lietuvoje pristato Danijos kultūros institutas.

Filmas pasakoja trijų jaunų merginų istoriją. Barbara, Nadia ir Stefani mielos, linksmos jaunuolės ir jų gyvenimas tikriausiai būtų buvęs normalus, jei ne artimųjų išdavystės, lydinčios nuo pat vaikystės. Merginos leidžia dienas reabilitacijos klinikoje, kovodamos su narkotikų priklausomybe. Jų kovą labai apsunkina aplinkinių palaikymo stoka. Viskas pasikeičia, kai į kliniką atvyksta gražioji Šarlotė, besiskirianti nuo kitų čia patenkančių merginų. Nors ji vertėsi prostitucija ir skendėjo narkotikuose, į gyvenimą žiūri pozityviai ir yra kupina energijos. Šios savybės pakeri kitas merginas. Anot Šarlotės, kiekvienas yra atsakingas už savo gyvenimą ir gali jį tvarkyti. Ji nelaiko nei savęs, nei kitų merginų aukomis. Liūdnos vaikystės patirties persekiojama Barbara itin susižavi naujokės idėjomis. Viena savaitgalio kelionė į Rørvigą amžiams pakeis šių merginų likimus.

„Ša, mažas vaikeli“ – komiškas, jaudintis, pilnas karčios tiesos filmas apie keturias merginas, supratusias, kad turi prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą ir gyventi taip, tarsi kiekviena diena būtų paskutinė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.