aA
Prienų rajono ligoninės vidaus ligų gydytojas teigia, kad visada stengiasi būti tolerantiškas, tačiau neslepia, jog yra nusiteikęs prieš kitos lytinės orientacijos žmones. Įvairiuose interneto portaluose komentarus rašyti mėgstantis medikas „prisirašė“ – su gėjais ir lesbietėmis susidoroti raginusį 61 metų vyrą teismas pripažino kaltu, bet nubaudė tik simboline bauda.
© Corbis

„Reikia sukelti riaušes gatvėje, muštynes ir duoti į kailį gėjams ir lezbijietėms“, – viename interneto portale komentarą parašęs medikas buvo pripažintas kaltu, nes „viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl lyties, seksualinės orientacijos, juos agituodamas“.

Kauno miesto apylinkės teismas nusprendė, kad gydytojui turi būti skirta simbolinė – 2 MGL dydžio (260 Lt) – bauda. Teismas pažymėjo, kad nusikalstamą veiką padaręs vyriškis prisipažino kaltu ir esą nuoširdžiai gailisi.

Bylos duomenimis, gydytojas komentarą parašė prie straipsnio, kuriame buvo cituojamas Seimo narys konservatorius Mantas Adomėnas – jis ragino savo partijos narius atšaukti išduotą leidimą rengti gėjų padarą Vilniuje.

Slapyvardžiu „Navickas bijo atšaukti“ pasirašęs medikas ikiteisminio tyrimo metu pasakojo, kad internete pasisako įvairiomis temomis, „stengiasi būti tolerantiškas visais atžvilgiais“.

Gydytojas neslėpė, kad yra nusiteikęs prieš kitos orientacijos asmenis.

„Tiesiog jie man nepatinka, tegul jie egzistuoja, tačiau viešai savęs nedemonstruoja“, – pareigūnams savo poziciją aiškino gydytojas.

Kaune gyvenančio, bet Prienuose dirbančio mediko byla buvo nagrinėjama supaprastinto proceso tvarka – ikiteisminį tyrimą kontroliavusi Kauno miesto apylinkės prokuratūra baudžiamojon atsakomybėn patrauktam kaltinamajam pasiūlė procesą baigti baudžiamuoju įsakymu. Medikas sutiko, todėl teismas jo bylą išnagrinėjo perskaitęs visus dokumentus.

Teismui nekilo abejonių dėl gydytojo kaltės – skiriant bausmę atsižvelgta į nusikalstamos veikos pobūdį, kaltinamojo asmenybę, aplinkybes.

„Kaltinamojo padaryta nusikalstama veika priskiriama prie nesunkaus nusikaltimo“, –pabrėžė teismas.

Prienų gydytojui, galima sakyti, pasisekė – gėjus ir lesbietes ligoniais išvadinęs Klaipėdos rajono gyventojas buvo nubaustas ne tik 6 MGL (780 Lt) bauda, bet ir prarado nešiojamąjį kompiuterį.

DELFI primena, kad už skaitytojų komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako jų autoriai, kurie už šmeižikiškus, viešųjų ar privačių asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Ji gresia ir už smurto kurstymą, raginimus nuversti teisėtą Lietuvos valdžią bei kitokius neteisėtus veiksmus.

Baudžiamojo kodekso 170 straipsnis numato, kad Tas, kas viešais pareiškimais žodžiu, raštu ar panaudodamas visuomenės informavimo priemonę tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tas, kas viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba finansavo ar kitaip materialiai rėmė tokią veiklą, gali būti baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

Valstybė gina ir saugo asmens lygiateisiškumą bei sąžinės laisvę. Tokios bylos nėra privataus kaltinimo, todėl dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo į pareigūnus gali kreiptis ne tik tas asmuo, apie kurį yra komentaras, bet ir kiti asmenys.

Apie netinkamus komentarus DELFI skaitytojai raginami informuoti redakciją.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.