aA
„Atvirų akių panoramos“ – bendras dviejų Ispanijos teatrų Manantiales ir Tranvia bei lietuvių šokio teatro „Aura“ projektas, kurio premjera bus pristatyta Klaipėdoje, tarptautiniame šiuolaikinio meno festivalyje „PLArtFORMA“, šiemet vykstančiame jau 5-ąjį kartą.
Projektas „Atvirų akių panoramos“
© Organizatorių archyvas

Tai šiuolaikinio šokio projektas, kuriam įkvėpimo semiamasi iš skirtingais XX a. laikotarpiais į Niujorką gyventi išvykusių menininkų Federico García Lorca ir Jono Meko gyvenimo istorijų ir kūrybos. Pasirodyme susipina šiuolaikinis vaizduojamasis menas, šiuolaikinis šokis, moteriškas vokalas ir gyvai atliekama elektroninė muzika.

Giliame poetiniame kūrinyje kūnu pagalba kalbama apie ekonominius pakilimus ir nuosmukius, globalinę politinę pasaulio situaciją ir kibernetinį kapitalizmą. Kasdien besinaudojant internetu net asmeninė informacija yra suprekinama, todėl autoriai naudojasi kolektyvinės sąmonės metafora ir pasirodymo kūrėjų tapatybės nėra atskleidžiamos.
„Mes negalime dirbti nekalbėdami apie politinį diskursą“, – sako spektaklio kūrėjai.

Spektaklis skiriamas vyresnėms nei 18 metų auditorijoms. Spektaklio kūrėjai nepripažįsta nuogo kūno kaip tabu ir kritikuoja paradoksą, kuomet brangiais rūbais aprengto kūno nesigėdijama, tačiau nuogumas tampa gėda. Anot jų, savastis prarandama prekinių ženklų apsuptyje.

Šis spektaklis nesibaigia išėjus iš pasirodymų salės, jis tęsiasi kol apie jį kalbama.

Spektaklis Klaipėdoje vyks rugsėjo 17 d., penktadienį, 19.00 val. „Švyturio menų doke“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.