Pirmosiose čempionato rungtynėse lietuviai šeštadienį 92:79 įveikė Naujosios Zelandijos ekipą, o kanadiečiai netikėtai 71:81 nusileido Libano krepšininkams.

Rungtynės

Startiniame Lietuvos rinktinės penkete pasirodė Mantas Kalnietis, Linas Kleiza, Tadas Klimavičius, Jonas Mačiulis ir Martynas Gecevičius.

Kanadiečiai drąsiai pradėjo rungtynes išsiveržę į priekį 7:0.

Sužaidus 4 min. skirtumas išliko nepakitęs (2:9), o Lietuvos sąskaitą atidarė T. Klimavičius.

Pakiliai rungtyniavę kanadiečiai netrukus spurtavo ir skirtumas išaugo iki dviženklio - 4:15.

Įpusėjus kėliniui L. Kleiza pataikė iš toli (7:15), bet tuo pačiu atsakė ir Denhamas Brownas - 7:18.

Netrukus D. Brownas dvitaškiu padidino persvarą iki 13 taškų (7:20), bet J. Mačiulis taikliai atakavo iš toli - 10:20.

Iki kėlinio pabaigos lietuviams pavyko sumažinti skirtumą iki vienaženklio - 12:20.

Antrasis kėlinys prasidėjp Martyno Pociaus prasiveržimu į baudos aikštele, dviem taškais ir taikliu baudos metimu - 15:20.

Bet Kanados krepšininkai visas lietuvių pastangas priartėti pavertė niekais - 15:24, 19:28.

Iš toli pataikęs M. Pocius sumažino atsilikimą iki 6 taškų - 22:28.

Antrojo kėlinio viduryje aikštėje pasirodė šeštadienį traumą patyręs Robertas Javtokas, o netrukus arbitrai stabdė laiką po to, kai susižeidė Simas Jasaitis.

Po Tomo Delininkaičio dviejų taškų skirtumas sumažėjo iki 4 - 25:29, o po L. Kleizos reido po krepšiu Lietuva priatėjo vieno metimo atstumu - 29:32.

Bet netrukus kanadiečiai pelnė 8 taškus iš eilės bei vėl atitolo - 29:40, o likus vienai min. iki pertraukos skirtumas padidėjo iki 12 taškų - 31:43.

Iki didžiosios pertraukos skirtumas sumažėjo iki 10 taškų - 33:43.

Trečiasis kėlinys prasidėjo 4 kanadiečių taškais, o skirtumas šoktelėjo iki 14 - 33:47, o sužaidus 3 min. Kanada buvo priekyje jau 15 taškų - 38:52.

Lietuvių atakos ir toliau strigo, o kanadiečiai toliau rinko taškus - įpusėjus kėliniui Lietuvos rinktinės deficitas išaugo jau iki 17 taškų - 39:56.

Tačiau lietuviai nenuleido rankų ir likus kiek daugiau nei 1 min. iki ketvirčio pabaigos sumažino skirtumą iki vienaženklio - 50:57.

Lietuviai tesė įspūdingą spurtą, kurį vainikavo paskutinę kėlinio sekundę pataikytas L. Kleizos tritaškis - 55:57.

Paskutinio kėlinio pradžioe Lietuva išlygino rezultatą - 58:58.

Sužaidus 2 min. L. Kleiza taikliu tolimu metimu pirmą lietuvius išvedė į priekį - 61:60.

Netrukus mūsiškių pranašumas padidėjo iki 3 taškų (63:60, 65:62).

Likus 2,5 min. iki susitikimo pabaigos Lietuva buvo priekyje 4 taškais - 70:66.

Paskutinės atakos metu Jermaine'as Andersonas galėjo išplėšti savo komandai pergalę, tačiau tolimas metimas buvo netaiklus ir Lietuva iškovojo pergalę 70:68.

Lietuva: L. Kleiza 18, M. Pocius ir T. Delininkaitis - po 11, J. Mačiulis 8, M. Kalnietis ir T. Klimavičius - po 7, P. Jankūnas 4, S. Jasaitis ir R. Seibutis - po 2.

Kanada: Jermaine‘as Andersonas 15, Joelis Anthony 12, Denhamas Brownas 11, Levonas Kendallas 9.

Statistika:

Lietuva 70 – 68 Kanada

Dvitaškiai: 13/31 (42 proc.) - 15/36 (42 proc.)

Tritaškiai: 9/30 (30 proc.) - 8/26 (31 proc.)

Baudos metimai: 17/26 (65 proc.) - 14/20 (70 proc.)

Pražangos: 17 - 22

Perimti kamuoliai: 4 – 9

Klaidos: 13 – 11

Atkovoti kamuoliai: 40 - 38

Kitose D grupės rungtynėse nesunkią pergalę iškovojo Prancūzija.

Antrą pergalę iškovoję prancūzai 86:59 (22:20, 20:8, 21:19, 23:12) įveikė Libano ekipą.

M. Gelabale nugalėtojams pelnė 18, A. Koffi - 17 taškų.

Libano ekipoje rezultatyviausias buvo 19 taškų įmetęs J. Vromanas.

Po netikėtos nesėkmės šeštadienį pirmą pergalę iškovojo pasaulio čempionai ispanai.

Ispanijos rinktinė sekmadienio vakarą 101:84 (28:19, 20:25, 29:19, 24:21) įveikė Naujosios Zelandijos ekipą.

Ispanija: M. Gasolis 22, J. C. Navarro 18, J. Garbajosa 14, R. Fernandezas 12 (12 atk. kam.).

N. Zelandija: K. Penney 21, T. Abercrombie 19 (6 atk. kam.), P. Jonesas 15.