Greičiau už lietuvį atrankoje plaukė tik rusas Andrejus Nikolajevas (28,65 sek.), kroatas Ivanas Capanas (29,93 sek.) bei graikas Ioannis Karpouzlis (28,95 sek.).

Kitas šioje rungtyje startavęs Lietuvos plaukikas Igoris Kozlovskis distancijoje sugaišo 29,09 sekundės ir, užėmęs 25-ą vietą tarp 45-ių dalyvių, lieka antru atsarginiu, kuris gali plaukti pusfinalyje. Iki tiesioginio patekimo į pusfinalį jam pritrūko vos 0,07 sekundės.

Sėkmingai merginų 100 m nuotolyje delfinu startavo abi lietuvės, iškovojusios kelialapius į pusfinalį: Giedrė Grigonytė distanciją įveikė per 1 minutę 1,43 sekundės ir buvo septinta, o 1 minutę 3,52 sekundės plaukusi Vaiva Gimbutytė užėmė 20-tą vietą tarp 37-ių rungties dalyvių.

Tik 0,91 sekundės iki pusfinalio barjero pritrūko Matui Andriekui, kuris 200 m nugara įveikė per 2 minutes 8,54 sekundės ir liko 29-as tarp 44-ių rungties dalyvių.

Merginų 200 m laisvuoju stiliumi kvalifikaciniame plaukime Jūratė Ščerbinskaitė sugaišo 2 minutes 8,92 sekundės ir, užėmusi 43-ą vietą tarp 55-ių dalyvių, taip pat į pusfinalį nepateko. Iki išsvajotojo dvidešimtuko lietuvei pritrūko 3,05 sekundės.