Rungtynėse Italijos futbolininkai turėjo aiškų pranašumą, tačiau N. Zelandijos rinktinė patikimai gynėsi, o užtikrintu žaidimu išsiskyrė vartininkas Marcas Pastonas.

Zelandiečiai į priekį išsiveržė jau 7-tą minutę, kai varžovų klaida gynyboje pasinaudojo Shane'as Smeltzas.

Rezultatą pirmo kėlinio viduryje nuo 11 metrų žymos išlygino Vincenzo Iaquinta.

Tai buvo antrosios šių komandų rungtynės pasaulio čempionate. Pirmojo turo susitikimuose tiek italai, tiek Naujosios Zelandijos rinktinė sužaidė lygiosiomis.

Zelandiečiai, jau per teisėjo pridėtą laiką išplėšė lygiąsias 1:1 rungtynėse su Slovakijos rinktine. Tuo tarpu italai prarado taškus susitikime su Paragvajaus komanda – 1:1.

Pirmosiose sekmadienio F grupės rungtynėse Paragvajus 2:0 įveikė Slovakijos futbolininkus.

Rungtynės

Sužaidus vos 7 min. netikėtai į priekį išsiveržė zelandiečiai - po perdavimo į baudos aikštelę suklydo Italijos rinktinės gynėjai ir Shanes Smeltzas iš arti pasiuntė kamuolį į vartus.

Po praleisto įvarčio pasaulio čempionai perėmė iniciatyvą. 22 min. iš toli pavojingai smūgiavo Gianluca Zambrotta, tačiau kamuolys praskriejo virš vartų.

27 min. iš toli smūgiavo Riccardo Montolivo, tačiau kamuolys sudrebino N. Zelandijos varpstų virpstą.

Iš karto po šio epizodo Tommy Smithas savo baudos aikštelėje už marškinėlių prilaikė Daniele de Rossį. Pastarasis griuvo ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį.

Vincenzo Iaquinta nuo 11 metrų žymos smūgiavo tiksliai - 1:1. Tai buvo penktasis iš eilės Italijos rinktinės realizuotas 11 metrų baudinys pasaulio čempionatų finaliniuose etapuose.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką italai dominavo aikštėje, tačiau rezultatas išliko nepakitęs - komandos ilsėtis išėjo esant lygiam rezultatui 1:1.

Po pertraukos Italijos strategas Marcello Lippi atliko iškart du keitimus - vietoje Alberto Gilardino aikštėje pasirodė Antonio Di Natale, o Mauro Camoranesi pakeitė Pepe.

Sužaidus 15 min. antrame kėlinyje italai atliko paskutinį keitimą - aikštėje pasirodė Giampaolo Pazzini.

63 min. Italijos rinktinės vartus pavojingai atakavo Ivanas Vicelichius, tačiau stipriai iš 18 metrų smūgiuotas kamuolys praskriejo greta virpsto.

70 min. pavojus kilo jau kitoje aikštės pusėje - stipriu smūgiu R. Montolivo pasiuntė kamuolys į vartus, tačiau N. Zelandijos vartų sargas Marcas Pastonas smūgį atrėmė.

Likus 10 min. iki rungtynių pabaigos pasaulio čempionai užgulė N. Zelandijos vartus, tačiau užbaigiant atakas Italijos futbolininkams pritrūkdavo tikslumo.

Tačiau N. Zelandija nebuvo linkusi lengvai pasiduoti - 83 min. prasiveržęs į baudos aikštelę smūgiavo Chrisas Woodas, tačiau kamuolys praskriejo visai šalia virpsto.

Rungtynių pabaigoje progas pasižymėti turėjo M. Camoranesi, G. Zambrota, tačiau jų smūgiai tikslo nepasiekė.

Tuo tarpu zelandiečiai sugebėjo "atmušti" tituluotų varžovų atakas bei iškovoti dar vieną tašką - 1:1.

Statistika

Italija 1 - 1 Naujoji Zelandija

7' [0 - 1] Shane Smeltz

27' [1 - 1] Vincenzo Iaquinta

Startinės komandų sudėtys:

Italija: Marchetti, Criscito, Chiellini, Cannavaro, de Rossi, Pepe, Iaquinta, Gilardino, Marchisio, Zambrotta, Montolivo.

N. Zelandija: Paston, Lochhead, Reid, Vicelich, Nelsen, Elliott, Smeltz, Killen, Bertos, Fallon, Smith.

Smūgiai į vartus: Italija - 23, Naujoji Zelandija - 3.

Smūgiai į vartų plotą: Italija - 7, Naujoji Zelandija - 1.

Pražangos: Italija - 11, Naujoji Zelandija - 24.

Kamuolio valdymas: Italija - 57 proc., Naujoji Zelandija - 43 proc.

Kampiniai: Italija - 15, Naujoji Zelandija - 0.

Sužaidus antrajį turą geriausias galimybes patekti į kitą etapą turi Paragvajaus futbolininkai, nors teorinių vilčių iškopti į aštunfinalį neprarado nė viena rinktinė.

F grupės lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušta įvarčių, praleista įvarčių, taškai):