aA
Atsekamumas, tai galimybė gyvūnus ar maisto produktus sekti visą jų gyvavimo ciklą – nuo gimimo ar pagaminimo momento iki tol, kol jų nebelieka mūsų lėkštėse, nuo fermos iki šakutės – visų šių etapų priešakyje. Šie klausimai bus patys svarbiausi pirmadienį prasideančios ES veterinarijos savaitės metu.
© Reuters/Scanpix

Patirtis rodo, kad atsekamumas padeda užtikrinti patį aukščiausią maisto saugumo ir higienos lygį, rašoma pranešime spaudai. Jis sumažina ES prisiimtą riziką kovojant su rimtomis gyvulių ligomis, tokiomis kaip kempinligė, snukio ir nagų liga ar klasikinis kiaulių maras, o jei šios ligos pasireiškia – padeda užtikrinti, kad su jomis būtų kovojama greitai ir veiksmingai, juolab, kad proveržio vietą galima nustatyti gana greitai.

Be to, atsekamumas užtikrina maisto kokybę, kadangi garantuoja, pavyzdžiui, specialių konkretaus regiono produktų kilmę. Klientas žino, kad jo feta sūris tikrai iš Graikijos, Iberico kumpis atvežtas iš Ispanijos, „Airiška jautiena“ – iš Airijos, o Parmezano sūris – iš Italijos.

Atsekamumas taip pat gali būti nukreiptas į etinius elementus užtikrinant, kad, pavyzdžiui, tik ekologiškame ūkyje pagaminti maisto produktai būtų paženklinti etikete „ekologiškas“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.