Jums reikės šilto vandens, manikiūro rinkinio ir maitinamojo kremo.

Vonelės pėdoms, kurias galite pasidaryti patys

Ramunėlių vonelė

Dviem litrais verdančio vandens užpilkite po du šaukštelius ramunėlių, linų sėmenų ir dirvinio asiūklio. Vonelė suminkštins odą, pagerins nagų būklę, padės kovoti su grybeliu.

Liepų vonelė

Padeda nuo patinimų. Šimtą gramų liepžiedžių užpilkite verdančiu vandeniu, palaikykite pusvalandį ir praskieskite litru vandens. Įberkite vieną valgomąjį šaukštą druskos ir pamirkykite kojas dešimt ar penkiolika minučių.

Jonažolių ir medetkų vonelė

Padeda esant nutrynimams ir įtrūkimams. Du valgomuosius šaukštus jonažolių ir vieną medetkų užpilkite litru verdančio vandens. Po vonelės nešluostykite kojų, leiskite joms nudžiūti, paskui atlikite kojų masažą su minkštinamuoju kremu.

Tonizuojanti vonia

Kontrastinė vonia kojoms tonizuos, pagerins kraujotaką, sustiprins kraujagysles, padidins organizmo imunitetą.

Pasiruoškite du dubenis su vandeniu, į vieną pripilkite šilto vandens (37-38 laipsnių), į kitą – šalto (15-17 laipsnių) ir pakaitom merkite pėdas tai į vieną, tai į kitą maždaug minutei. Pakartokite penkis septynis kartus. P.S. Paskutinė vonelė turi būti šalta.

Rūpinamės pėdų oda

Prieš darant pedikiūrą rekomenduojama kojas pamirkyti vonelėje ne mažiau nei pusvalandį, kad oda suminkštėtų. Tai gali būti vonelė su žolių užpilais ar druska. Sausai nušluostykite kojas ir pemza ar specialiu aparatu pašalinkite suragėjusią odą. Stenkitės šią procedūrą atlikti reguliariai, kad nereikėtų pašalinti pernelyg storo odos sluoksnio. Tuo atveju oda atsinaujins dar greičiau, raginis sluoksnis taps dar storesnis.

Taip pat galite naudoti kosmetinį šveitiklį kojoms arba pasigaminti jį pačios. Sumaišykite šimtą gramų druskos ir penkiasdešimt gramų grietinėlės, įtrinkite į odą ir nuplaukite iš pradžių karštu, paskui šaltu vandeniu. Gerai ištrinkite kojas ir patepkite maitinamuoju kremu.

Suteikiame nagams formą

Dar kartą praskalaukite kojas ir gerai nusausinkite ištrynusios šiurkščiu rankšluosčiu. Padailinkite nagų formą dilde, atitraukite odeles. Jei norite nukarpyti odeles, darykite tai labai atsargiai, nes pažeisti odą labai lengva, galima ne tik įsipjauti, bet ir sukelti infekciją.

Pakirpkite nagus iki reikiamo ilgio, bet ne per daug trumpai, nes nagas saugo pirštų odą. Stenkitės išlaikyti tiesią liniją, kad nagai neįaugtų. Dildykite tik viena kryptimi, kad nagai nesisluoksniuotų. Nupoliruokite nagus, patepkite kremu ir įmasažuokite jį odą.

Įdomu: XVII amžiuje Versalyje buvo auginamas tik mažojo pirštelio nagas. Belsti į duris buvo laikoma vulgariu įpročiu, dvaro etiketas reikalavo tyliai pasibraižyti apie duris.

Lakuojame

Paskutinis pedikiūro etapas – lakavimas. Patepkite nagus priemone lakui nuimti, geriau be acetono. Tepkite du lako sluoksnius, kaskart palaukite, kol jis nudžius. Galima naudoti lako pagrindą ir užtvirtinantį laką. Nedžiovinkite lako fenu, veikiamas aukštos temperatūros lakas ima lupinėtis.

Pedikiūras baigtas, nagai atrodo gražūs ir prižiūrėti. Nepamirškite atlikti šių paprastų procedūrų reguliariai, kasdien būkite gražios iki pirštų galiukų!

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)